Zdjęcie: Facebook.com / Tabu
Reklama

Reggae z energią i mocno słyszalną sekcją dętą, roots reggae i ska – takie dźwięki usłyszycie na początku czerwca w Rzeszowie w ramach koncertu „Reggae Nad Wisłokiem”.

Gwiazdą czwartej edycji „Reggae Nad Wisłokiem”, które odbędzie się 2 czerwca na rzeszowskich bulwarach, będzie grupa Tabu – jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sceny reggae.

Tabu to śląski zespół stworzony w 2003 roku. Od tego czasu zagrał prawie tysiąc koncertów, wygrał najważniejsze nagrody na muzycznych festiwalach i nagrał 4 studyjne albumy. Zespół został również dwa razy zaproszony do znanej polskiej trasy „Punky Reggae Live”.

Muzyka Tabu to głównie reggae z energią i mocno słyszalną sekcją dętą. Usłyszycie tu również świetnie zagrane roots reggae i ska. Teksty są bardzo osobiste, ale poruszają też szeroko pojęte tematy socjologiczne.

Tabu gra wiele koncertów, więc grupa jest znana na rodzimej scenie reggae i nie tylko. Jest współorganizatorem jednego z największych polskich festiwali reggae – „Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi” w Wodzisławiu Śląskim.

„Reggae Nad Wisłokiem” organizuje Rzeszowski Dom Kultury. To tematyczna impreza, która w 2015 roku wzbogaciła kalendarz wydarzeń RDK. Była to zwycięska propozycja w konkursie „Wybierz imprezę na 5-lecie Rzeszowskiego Domu Kultury”, który został przeprowadzony na nieistniejącej już platformie konsultacyjnej „Dobre Pomysły”. 

W ubiegłych latach podczas „Reggae Nad Wisłokiem” gwiazdami byli Mesajah (2015), Jamal (2016) i Vavamuffin (2017).

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama