Tadeusz Ferenc, Rodzina Inglotów, Jerzy Ginalski to najbardziej wpływowi ludzie Podkarpacia 2014 według magazynu VIP Biznes & Styl.

Magazyn już po raz 6. wyłonił Najbardziej Wpływowych Podkarpacia w trzech kategoriach: polityka, biznes i kultura. Gala, na której wręczono laureatom statuetki, odbyła się w sobotę (8 listopada) w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.

W kategorii „polityka” najbardziej wpływową osobą na Podkarpaciu został Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. Drugie miejsce zajął europoseł PiS Tomasz Poręba, trzecie także europoseł PiS – Stanisław Ożóg, czwarte posłanka PO Krystyna Skowrońska. Za nią europosłanka PO Elżbieta Łukacijewska.

W pierwszej 10. znaleźli się jeszcze: poseł Marek Kuchciński, przewodniczący PiS na Podkarpaciu, wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska, prezydent Krosna Piotr Przytocki, przewodniczący PO na Podkarpaciu poseł Zbigniew Rynasiewicz i poseł PiS Andrzej Szlachta.

W kategorii „biznes” najbardziej wpływową została rodzina Inglotów z Przemyśla, właściciele kosmetycznej marki Inglot, którą stworzył śp. Wojciech Inglot. Firma ma ponad 500 salonów w ponad 50 krajach. Za Inglotami znaleźli się bracia Krzanowscu – Adam i Jerzy Krzanowscy, założyciele krośnieńskiej firmy „Nowy Styl”, produkujące krzesła i fotele. Trzecia w rankingu jest Marta Półtorak, właścicielka firmy Marma Polskie Folie.

Najbardziej wpływową osobą w kategorii „kultura” okazał się Jerzy Ginalski, archeolog, dyrektor Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Ginalski jest twórcą „Miasteczka Galicyjskiego”. Na drugim miejscu znalazł się Janusz Szubert, sanocki poeta, a trzecie miejsce przyznano Witowi Karolowi Wojtowiczowi, dyrektorowi Muzeum-Zamek w Łańcucie.

Rok temu najbardziej wpływowymi ludźmi Podkarpacia zostali marszałek Władysław Ortyl („polityka”), prezes Asseco Poland Adam Góral („biznes) i dyrektorka Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli Lucyna Mizera („kultura”).

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama