Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, zwyciężył w rankingu tygodnika „Newsweek” na najlepszego prezydenta polskich miast.

To duży awans Ferenca, który w ub. r. zajął w tym samym rankingu szóste miejsce. W tegorocznym nie miał sobie równych. Tadeusz Ferenc otrzyma „Wykrzyknik Newsweeka” na tegorocznym Kongresie Regionów podczas którego tygodnik wręczy dyplomy 15 najlepszym prezydentom polskich miast.

„Jest konsekwentny, pracowity i ma plan rozwoju miasta. Można mu pozazdrościć skuteczności i energii. Mimo 75 lat pracuje do późnego wieczora. Nie lubi tracić czasu, irytuje go puste gadanie” – napisał o Ferencu tygodnik „Newsweek”.

Ranking najlepszych polskich prezydentów polskich miast opracowano na podstawie ankiet, które otrzymali wcześniej gospodarze miasta.

Ostatecznego wyboru dokonała kapituła: dr Adam Aduszkiewicz z Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, prof. Grzegorz Gorzelak i dr Cezary Trutkowski z Uniwersytetu Warszawskiego, a także sekretarz redakcji „Newsweeka Polska” Ryszard Holzer.

– Nie spodziewałem się tak dobrego miejsca. To bardzo miła niespodzianka. Nie traktuję tego wyróżnienia jako osobistej nagrody. To nagroda dla całego miasta, dla wszystkich mieszkańców, którzy je tworzą i decydują o rozwoju. Bez nich niewiele dałoby się zdziałać. Jestem z nich bardzo dumny – mówi Tadeusz Ferenc.

Drugie miejsce w rankingu „Newsweeka” zajął Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic, trzecie Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Najlepsi prezydenci

1. Tadeusz Ferenc – Rzeszów

2. Zygmunt Frankiewicz – Gliwice

3. Krzysztof Żuk – Lublin

4. Roman Szełemej – Wałbrzych

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

5. Jacek Karnowski – Sopot i Wojciech Szczurek – Gdynia (ex aequo)

7. Wadim Tyszkiewicz – Nowa sól

8. Jacek Majchrowski – Kraków

9. Tadeusz Truskolaski – Białystok

10. Robert Biedroń – Słupsk

11. Andrzej Dziuba – Tychy

12. Zbigniew Matyjaszczyk – Częstochowa

13. Zbigniew Podraza – Dąbrowa Górnicza

14. Tomasz Andrukiewicz – Ełk

15. Piotr Przytocki – Krosno

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama