Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

W środę Tadeusz Ferenc ogłosi, że rezygnuje ze stanowiska prezydenta Rzeszowa – dowiedział się nieoficjalnie Rzeszów News.

W poniedziałek Tadeusz Ferenc poinformował o swoich planach najbliższych współpracowników, m.in. część dyrektorów oraz wiceprezydentów.

– Sygnały, że Tadeusz Ferenc chce odejść ze stanowiska prezydenta, zaczęły do nas docierać w zasadzie od piątku. Na początku nie braliśmy tego na poważnie. W poniedziałek okazało się, że to prawda – mówi nam osoba z otoczenia Tadeusza Ferenca. 

Powodem jest pogarszające się zdrowie Ferenca. Ostatnio dwukrotnie był on w szpitalu, gdy zachorował na COVID-19. W środę Tadeusz Ferenc ma ogłosić oficjalnie, że rezygnuje z funkcji prezydenta Rzeszowa, którym jest od 2002 roku.  

– Prezydent wygłosi swoiste pożegnanie z mieszkańcami – słyszymy w ratuszu. 

To oznacza, że w Rzeszowie będą przedterminowe wybory. Wcześniej do miasta wkroczy komisarz, wyznaczony przez premiera. – To szok! Koniec pewnej ery – dodają nasi kolejni rozmówcy, współpracujący z Tadeuszem Ferencem. 

Według naszych nieoficjalnych informacji na środowej konferencji Tadeusza Ferenca ma się pojawić także Marcin Warchoł, rzeszowski poseł PiS i wiceminister sprawiedliwości. To właśnie jemu Ferenc ma udzielić poparcia w przedterminowych wyborach.  

Do tematu wrócimy. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: