Rzeszowski trialowiec Krystian Herba z nowym rekordem Guinnessa! W niedzielę pokonał na rowerze prawie 510-metrowy wieżowiec w Tajwanie.

Herba zdobył Taipei 101, pokonał 3139 schodów. „Będzie to najtrudniejsze sportowe wyzwanie z jakim kiedykolwiek miałem do czynienia. Trzymajcie za mnie kciuki!!! Będą mi potrzebne” – pisał przed startem na Facebooku rzeszowski trialowiec.

Próba pobicia rekordu Guinnessa powiodła się. „Zrobiłem to. To był najtrudniejsza wspinaczka ze względu na wysokość schodów” – napisał na Facebooku Herba. Jest pierwszym człowiekiem, który wjechał rowerem na wieżowiec Taipei 101, najwyższy budynek w Tajwanie.

Było mega trudno

Na pokonanie drapacza chmur Krystian potrzebował 2 godzin i 12 minut. Bicie rekordu Guinnessa zaczął od pokonania 52. pięter. Potem zjechał windą na parter i zaczął się wspinać na 91. poziom Taipei 101.

„Nie było lekko… powiem więcej – było mega trudno. Takich wysokich i stromych schodów nie było w żadnym ze zdobytych przeze mnie budynków” – napisał na Facebooku Krystian Herba. „Najważniejsze, że się udało!!! Dziękuję za doping, bo bez niego nie dałbym rady!!!” – dodał.

Bicie rekordu Guinnessa przez Herbę relacjonowało 9 stacji telewizyjnych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Krystian zdradził też swoje kolejne plany. Zamierza pokonać  Willis Tower, wieżowiec w centrum Chicago, który ma 108 pięter i 442,3 metry wysokości. Willlis Tower jest najwyższym budynkiem w Ameryce Północnej.

Krystian poprawił swój ubiegłoroczny rekord. Wtedy pokonał w Australii Eureka Tower w Melbourne – 2919 schodów, 165 pięter.

10 zdobytych drapaczy chmur

Herba od 20 lat trenuje trial rowerowy. Systematycznie bije rekordy Guinnessa. Pokonał już 10 drapaczy chmur: najwyższy budynek w Chinach Shanghai World Financial Center (100 pięter, 2754 schody), w 2012 r. najwyższy hotel na świecie Rose Rayhaan by Rotana w Dubaju (91 pięter, 2040 schodów).

W 2011 r. Krystian zdobył najwyższy budynek w Europie pod względem liczby pięter MesseTurm we Frankfurcie (61 pięter, 1212 schodów), w tym samym roku najwyższy hotel w Europie Gran Hotel Bali – Benidorm w Hiszpanii (52 piętra, 921 schodów). W 2010 r. Herba wskoczył na Millennium Tower w Wiedniu, najwyższy budynek Austrii (48 pięter, 818 schodów).

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama