Zdjęcie: Facebook.com / Strazacki.pl
Reklama

Tajemniczą przesyłkę zostawiono w środę w Komendzie Miejskiej Policji w Rzeszowie. Ulica Jagiellońska została zablokowana. Policjanci wezwali strażaków.

Informacje o zablokowaniu ulicy Jagiellońskiej otrzymaliśmy od Czytelników Rzeszów News. „Dużo straży pożarnej. Co się dzieje przy KMP?” – takimi pytaniami zostaliśmy zasypani w środę wieczorem.  

Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji, potwierdza, że ulica Jagiellońska została otoczona przez policjantów oraz strażaków z grupy chemicznej z Rzeszowa i Leżajska. Po południu do komendy zgłosił się mężczyzna, który złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa o sprowadzeniu zagrożenia.

– Mężczyzna był u nas przesłuchiwany. Do zawiadomienia dołączył paczkę – list. Został on otworzony, gdy mężczyzny już w komendzie nie było. W liście znajdował się szczelnie zafoliowany biały proszek. Nie wiemy, co to jest za substancja, dlatego wezwaliśmy strażaków – mówi Rzeszów News Adam Szeląg. 

Na razie nie wiadomo, jaka substancja znajdowała się w liście. Zabezpieczyli ją strażacy i prześlą do badań laboratorium kryminalistycznego. – Nie było konieczności ewakuacji komendy – dodaje Szeląg. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jak z kolei poinformował serwis Strazacki.pl, zabezpieczona paczka nie była uszkodzona. „Pomieszczenie, w którym znajdowała się przesyłka, zostało zdezynfekowane” – podał serwis na swoim Facebooku. Potwierdził nam to Grzegorz Wójcicki, rzecznik rzeszowskiej straży pożarnej.

– W czwartek przesyłka trafi do laboratorium. Została ona szybko zabezpieczona. Naszą akcję już zakończyliśmy. Nikomu nic się nie stało. Strażacy zwijają sprzęt – poinformował nas ok. godz. 22:45 Grzegorz Wójcicki. 

Po 23:00 Anna Klee z podkarpackiej policji przekazała, że czynności w KMP zakończono. – Nie stwierdzono zagrożenia – dodała.

Zdjęcie: Pani Magdalena / Czytelniczka Rzeszów News

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama