Zdjęcie: Mosty Gdańsk
Reklama

Już można zobaczyć, jak będzie wyglądało rondo Pobitno w Rzeszowie po jego przebudowie. Powstanie pod nim tunel.

W piątek filmową wizualizację ronda Pobitno w nowej odsłonie opublikował Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa.

Za zaprojektowanie przebudowy ronda odpowiada spółka Mosty Gdańsk. Ma to zrobić do 31 maja 2020 roku. Za projekt dostanie ok. 1,4 mln zł. Ale już dzisiaj można zobaczyć, czego kierowcy mogą się spodziewać od połowy 2022 roku, bo to wtedy zaplanowano finał inwestycji. 

 

Przebudowa ronda Pobitno jest konieczna. Każdego dnia pokonuje je ok. 70 tys. kierowców. Rondo jest przeciążone. Plan zakłada, że pod rondem powstanie około 200-metrowy tunel. Będzie się zaczynał się w okolicach skarbca Narodowego Banku Polskiego przy al. Armii Krajowej a zakończy na skrzyżowaniu z ulicą Morgową. 

Nie tylko powstanie tunel, ale również samo rondo zostanie przebudowane.

– Obecne rondo zostanie na tym samym poziomie, natomiast chcemy, by na nim powstały dodatkowe prawoskręty w kierunku Przemyśla – mówił nam niedawno Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. 

MZD szacuje, że na budowę tunelu wraz z przebudową ronda trzeba będzie wydać ok. 100 mln zł. Pierwsze prace mają ruszyć w drugiej połowie 2020 roku. – To czas przebudowy skrzyżowania ulic: Lwowskiej, al. Armii Krajowej, oraz al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego (Rondo Pobitno) – zapowiada Marek Ustrobiński. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: