Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Podkarpacka Komisja Filmowa rozpoczęła rekrutację na warsztaty filmowe CamON. Zgłoszenia można wysyłać do 28 kwietnia.

To propozycja dla tych, którzy chcą w przyszłości zdawać do szkół filmowych oraz tych, którzy mają już na swoim koncie autorskie filmy. – Podczas warsztatów poznają  najważniejsze etapy produkcji, od pomysłu na film, przez pracę na planie, montaż i postprodukcję. Na zakończenie przygotują wspólne etiudy – tłumaczą organizatorzy.

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak napisać scenariusz, zorganizować plan filmowy, rozplanować sceny i ujęcia. A podczas kilkudniowego pleneru spróbują swoich sił na planie filmowym, dzieląc między siebie takie funkcje jak reżyser, operator, kierownik planu czy dźwiękowiec.

Zajęcia poprowadzą filmowcy: Paweł Chorzępa, reżyser i wielokrotnie nagradzany dokumentalista oraz Maciej Cuske, reżyser oraz operator filmów dokumentalnych i fabularnych. Spotkania będą w wersji online oraz stacjonarnie w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, od maja do grudnia 2022 r. 

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapisy kończą się 28 kwietnia, w czwartek o godz. 23:59. Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są TUTAJ i TUTAJ. Dokumenty należy wysłać na adres mailowy: k.mazurkiewicz@podkarpackiefilm.pl. W tytule należy wpisać „CamON 2022”. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama