Zdjęcie: Pixabay

Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie wstrzymał we wtorek przyjmowanie wniosków o dofinansowanie dla przedsiębiorców do tzw. tarczy antykryzysowej. Nowy nabór ma ruszyć w maju.

W poniedziałek (27 kwietnia) rzeszowski „pośredniak” po raz ostatni na tym etapie przyjmował od przedsiębiorców wnioski na pokrycie części wynagrodzeń pracowników oraz składek na ubezpieczenie społeczne. 

– Wnioski złożone po 27 kwietnia 2020 r. będą rozpatrywane odmownie – ogłosił PUP. 

Przedsiębiorcy składali wnioski od 14 kwietnia. W pierwszej turze do „pośredniaka” złożono 326 wniosków na 11 mln zł. – Kolejny nabór planujemy w pierwszym, najpóźniej drugim tygodniu maja – zapowiada Barbara Oleszkowicz, dyrektor PUP w Rzeszowie. 

Precyzyjny termin drugiego naboru nie jest jeszcze znany. – To zależy, jak szybko uporamy się z tym, co już złożono. Mnóstwo wniosków ma błędy – złe wyliczenia, brakuje dokumentów. Musimy prosić przedsiębiorców o uzupełnienia – twierdzi Oleszkowicz. 

Na realizację tarczy antykryzysowej PUP w Rzeszowie ma 20 mln zł. We wtorek rzeszowska „Solidarność” skrytykowała zapisy tarczy antykryzysowej 3.0. Nazwała je „antypracowniczymi i „antyzwiązkowymi”

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama