Zdjęcie: Materiały organizatorów

Około 200 wystawców weźmie udział w targach budownictwa „Expo Dom Rzeszów 2020”, które rozpoczną się w najbliższy piątek (6 marca) w hali Podpromie i potrwają trzy dni. 

Expo Dom Rzeszów (6-8 marca) odbędą się po raz 25. W ciągu trzech dni zwiedzający zapoznają się z ofertą materiałów budowlanych i wykończeniowych. Organizatorzy spodziewają się, że targi odwiedzi ok. 12-15 tys. osób. Będą specjalne promocje i rabaty.

Targom Expo Dom towarzyszyć będą także Targi Nieruchomości, w których wezmą udział  najważniejszy deweloperzy, budujący mieszkania w Rzeszowie. Targi Budownictwa wzbogacone zostały o Salon Łazienek, Kuchni i Aranżacji Wnętrz oraz Targi Nieruchomości.

Dodatkowo, pierwszego dnia targów, w piątek, odbędzie się I Podkarpacki Kongres Budownictwa Infrastrukturalnego, a także prezentacje ofert pracy dla uczniów szkół budowlanych, szkolenia i warsztaty związane z budowlanym rynkiem pracy.

Bezpłatne szkolenie zakończone certyfikatem pt. „Zatrudnienie cudzoziemców i delegowanie pracowników do krajów UE i EOG w branży budowlanej – wyzwania w roku 2020” poprowadzi prawnik Łukasz Żak (zgłoszenie na adres: een@wsiz.rzeszow.pl).

W drugi dzień targów (sobota), architekci zapraszają na III Kongres Smart Project, Building & City. Będzie mowa o najnowszych trendach w projektowaniu domów, jak również całych miast.

Na stoiskach producentów materiałów budowlanych i wykończeniowych będzie można zapytać o najnowsze rozwiązania, dotyczące energooszczędnych i praktycznych rozwiązań. O oknach, drzwiach, podłogach, urządzeniach grzewczych porozmawiacie z fachowcami.

W tym roku podczas Expo Dom do dyspozycji zwiedzających oddana zostanie Strefa Porad Inżyniera. Tu będzie można rozwiać swoje wątpliwości i poradzić się, jak rozwiązać problemy konstrukcyjne, instalacyjne itp., jakie pojawiają się przy niemal każdej inwestycji.

– Targi to jedyna okazja, aby w jednym miejscu obejrzeć produkty na własne oczy i podyskutować o nich ze specjalistami. Tej wiedzy nie zdobędzie się w internecie – mówi Robert Bielówka, prezes MTR Międzynarodowych Targów Rzeszowskich.

Expo Dom w piątek i sobotę można zwiedzać od 10:00 do 18:00, w niedzielę od 10:00 do 17:00. Bilet kosztuje 15 zł. Bezpłatny wstęp dla uczestników I Kongresu Budownictwa Infrastrukturalnego (6 marca) i III Kongresu Smart Project, Building & City (7 marca).

Organizatorzy zapewniają, że w związku z pojawieniem się w Polsce koronawirusa podczas targów zostaną zachowane wszystkie procedury sanitarne. Na Podpromiu umieszczone będą pojemniki z płynem dezynfekcyjnym.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama