Reklama

Do rzeszowskiego szpitala została przewieziona 16-letnia dziewczyna, której stopa została wciągnięta przez taśmę transmisyjną kombajnu w trakcie zbioru buraków ćwikłowych.

[Not a valid template]

 

Do zdarzenia doszło w sobotę (13 sierpnia) przed południem w miejscowości Łówcza w powiecie lubaczowskim.

Z policyjnych ustaleń wynika, że podczas zbioru buraków ćwikłowych 16-letniej mieszkance Łówczy osunęła się noga na taśmę transmisyjną kombajnu, która wciągnęła stopę dziewczyny.

– Ranna dziewczyna z ciężkim urazem nogi została niezwłocznie śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowana do jednego z rzeszowskich szpitali – poinformowała Monika Tomczyszyn-Pachołek z lubaczowskiej policji.

Policja przypomina o trwającym sezonie prac polowych i po raz kolejny apeluje o ostrożność. Należy uważać przy obsłudze maszyn i urządzeń rolniczych, ale także podczas transportu, dojazdu, czy powrotu z pola.

– Pamiętajmy, że obsługa maszyn rolniczych wymaga dużego doświadczenia, rozwagi i ostrożności, a zlekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa przy używaniu tego typu sprzętu  może mieć tragiczny finał – dodają funkcjonariusze.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: