Zdjęcie: Materiały organizatorów

Rzeszowski oddział Otwartych Klatek zachęca do udziału w wydarzeniu „Tatuaże Zamiast Futra” w salonie Rajski Ptak. Dochód z wydarzenia zostanie przekazany na wsparcie lisów uratowanych przez aktywistów z ferm futrzarskich.

„Tatuaże Zamiast Futra” odbędą się w najbliższy piątek (21 sierpnia). Początek o godz. 10:00. To akcja, która ma na celu budowanie świadomości społecznej dotyczącej warunków życia zwierząt na fermach futrzarskich.

Głównym celem akcji jest walka o zakaz hodowli zwierząt futerkowych w Polsce. Projekt „Tatuaże Zamiast Futra” ma pokazać, że tatuaż stanowi lepszą ozdobę, niż pokazywanie piękna za pomocą futra.

Rzeszowski oddział Otwartych Klatek zaprasza na wydarzenie, które odbędzie się w salonie Rajski Ptak. Artyści ze studia będą wykonywać tatuaże oraz piercing, a dochód zostanie przekazany na walkę z przemysłem futrzarskim.

Akcja organizowana jest w ramach prowadzonej przez Otwarte Klatki kampanii społecznej „Cena Futra”, która ma przekonać posłów do poparcia zakazu hodowli zwierząt na futra. Otwarte Klatki apelują o natychmiastowe wznowienie prac nad projektem nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Według badań opinii publicznej przeprowadzonych przez Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat we wrześniu br. ponad 73 proc. Polaków uważa, że hodowanie i zabijanie zwierząt dla ich futer nie powinno być w Polsce dopuszczalne.

„Rajski Ptak” działa od 1993 roku w Rzeszowie przy ulicy Bernardyńskiej 5. Podczas akcji zostaną wytatuowane wzory, które wcześniej były ustalone z tatuatorką oraz można również wykonać piercing. Zapisy oraz kontakt są podane w wydarzeniu na Facebooku.

Otwarte Klatki są częścią międzynarodowej organizacji Animal International, którą w 2019 r. uznano przez Animal Charity Evaluators za jedną z najskuteczniejszych organizacji prozwierzęcych na świecie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama