Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Jest okazja, żeby pójść do teatru, uczestniczyć w warsztatach, albo zwiedzić wystawy z przewodnikiem, za kilka lub kilkanaście złotych. W sobotę i niedzielę rzeszowska odsłona „Weekendu seniora z kulturą”.

„Weekend seniora z kulturą” to akcja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego organizowana we współpracy z miejskimi instytucjami kultury. Ma zachęcić osoby powyżej 60. roku życia do udziału w życiu kulturalnym. W tym roku odbywa się po raz 9. 

W najbliższy weekend (1 i 2 października) seniorzy mogą bezpłatnie lub za niższą opłatą skorzystać z oferty muzeów, galerii oraz innych instytucji kultury. W Rzeszowie będzie też kilkugodzinny kurs komputerowy. W programie jest 15 atrakcji, TUTAJ znajdziecie szczegóły.

W Teatrze Maska można zobaczyć m.in. spektakl „Czterej muzykanci z Bremy” na
podstawie baśni braci Grimm, uczestniczyć w warsztatach aktora lalkarza i kreatywno-ruchowych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Muzeum Dobranocek proponuje zwiedzanie wystawy z przewodnikiem i projekcja filmów animowanych. Będzie też pokaz przeźroczy oraz slajdów z dobranockowymi
bohaterami. Oprócz tego będzie można się dowiedzieć, jak powstaje animacja przy użyciu  thaumatropa oraz zoetropa, ale tu obowiązują zapisy.

Można też obejrzeć prace prezentowane w Biurze Wystaw Artystycznych, w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa fotografie Tomasza Tomaszewskiego i film-wywiad z  fotografem, albo w bibliotece spotkać się z miłośnikami dobrej książki. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama