Zdjęcie: materiały prasowe Teatru im Wandy Siemaszkowej

W podziemiach Hotelu Bristol w centrum rzeszowskiego Rynku powstała nowa kameralna scena. Teatr im. Wandy Siemaszkowej rozpocznie tam pierwsze pokazy 10, 11 i 12 września.

Teatr im. Wandy Siemaszkowej otwiera niespodzianką nowy sezon 2021/2022 – spektakle wystawi także w klimatycznych podziemiach Hotelu Bristol Tradidion&Luxury, który mieści się przy ulicy Kopernika 12.

„Tango&Piazzolla”

Pierwsze pokazy na Scenie Bristol odbędą się na 10, 11 i 12 września. W programie znajduje się przedstawienie teatru tańca „Tango&Piazzolla”. 

Premiera spektaklu odbyła się na ubiegłorocznym Międzynarodowym Festiwalu Trans/Misje – Wschód Sztuki organizowanym przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej. Reżyserem i choreografem widowiska jest Tomasz Dajewski, aktor i mim, twórca choreografii do wielu spektakli rzeszowskiego teatru. W „Tangu&Piazzolii” Dajewski również gra. 

Chwila refleksji

– Zatracamy się i pogrążamy bez reszty w szalonym wyścigu do lepszego jutra. W naszej mimiczno-tanecznej impresji postanowiliśmy więc zatrzymać się na chwilę refleksji, by przypomnieć o potrzebie czułości, bliskości, komunikacji i prawdziwego spotkania z drugim człowiekiem – mówi Tomasz Dajewski o swoim spektaklu.

Na scenie Dajewskiemu towarzyszą Karolina Dańczyszyn, tancerka i aktorka (Teatr im. Wandy Siemaszkowej) oraz kontrabasista Stan Michalak. Scenografia jest dziełem Magdaleny Gajewskiej.

Bilety już dostępne

Bilety (30 zł normalny i 20 zł ulgowy) są już dostępne na stronie internetowej teatru i w jego kasach.

Na Scenie Bristol Teatr im. Wandy Siemaszkowej zawitają niebawem: „Kiedy byłem małym chłopcem” i „Marlene Dietrich – Błękitny Anioł”. W planach jest także recital aktorki Małgorzaty Pruchnik-Chołki.

Więcej o teatrze i jego patronce przeczytacie w tekście pt. „O Wandzie, co chciała do Rzeszowa”

(taz)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama