Fot. Maciej Mikulski / Teatr im. W. Siemaszkowej. Spektakl "Piaf"
Reklama

Muzyczny spektakl zostanie zaprezentowany w sylwestrowy wieczór dwa razy. Spieszcie się! Zostały ostatnie bilety. 

Wzdłuż przebiegnę ziemię całą

Mogę zrobić sobie „trwałą”

Jeśli tylko będziesz chciał…

Na otwarte ruszę morze

Purpurową kieckę włożę

Jeśli tylko będziesz chciał…

Śpiewała Edith Piaf w jednej ze swoich niezapomnianych piosenek. Opowieść o burzliwym, pełnym namiętności życiu „paryskiego wróbelka” będzie można zobaczyć na Dużej Scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie w ostatni dzień 2019 roku.

Spektakl “Piaf” według Pam Gems w reżyserii Jana Szurmieja od czasu premiery cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem widzów (rekordzista obejrzał go już 11 razy!). Ta historia rozgrywa się na ulicy, w sali koncertowej, w Paryżu, Nowym Jorku i w wyobraźni artystki.

Główną rolę grają przemiennie dwie uzdolnione muzycznie aktorki “Siemaszki” – Dagny Cipora i Małgorzata Pruchnik-Chołka. Śpiewane przez nie piosenki boskiej Piaf, w polskich przekładach Andrzeja Ozgi, zachowują nastrój i poetykę brzmień znane z oryginałów.

Muzyczny spektakl zostanie zaprezentowany w sylwestrowy wieczór o godz. 17:00 (w roli tytułowej Dagny Cipora) i 21:00 (w roli tytułowej Małgorzata Pruchnik-Chołka). Wszyscy goście teatru zostaną uraczeni tradycyjną lampką szampana i słodkim upominkiem.

Ostatnie bilety można zakupić osobiście w kasach teatru oraz poprzez stronę www.teatr-rzeszow.pl

Teatralny wieczór sylwestrowy proponuje także Teatr Przedmieście, gdzie zostanie zaprezentowany spektakl “Kroniki podwórkowe”. Szczegóły TUTAJ

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: