Fot. Sebastian Augustyn / teatr Maska / Na zdjęciu: spektakl "Biruta i tajemnice rzeki"
Reklama

„Biruta i tajemnica rzeki” w Masce i „Obietnica” w Przedmieściu. Tak zapowiada się niedziela w rzeszowskich teatrach.

Jedzenie nabiera gorzkiego smaku, dzieci zaczynają chorować, a zwierzęta stają się osowiałe. 

„Biruta i tajemnica rzeki” opowiada o wiedźmie, która wyrusza na niebezpieczną wyprawę, by dowieść swojej niewinności, po tym jak zostaje oskarżona o wszystkie nieszczęścia, jakie spadają na wioskę.

– Spektakl odwołuje się do mitologii bałtyjskiej i zadaje pytania o sens życia. Zastanawia się także nad wpływem człowieka na przyrodę – słyszymy w teatrze Maska.

Za reżyserię „Biruty…” odpowiada Przemysław Jaszczak, za scenariusz – Katarzyna Matwiejczuk, a za scenografię Marta Ożóg. Muzykę do spektaklu skomponowała Urszula Chrzanowska, teksty piosenek napisała Katarzyna Matwiejczuk.

W obsadzie „Biruty…” znaleźli się: Natalia Zduń, Anna Złomańczuk, Kamil Dobrowolski, Tomasz Kuliberda i Bogusław Michałek.

Spektakl na dużej scenie teatru Maska w niedzielę, 10 października, o godz. 16:30. Przedstawienie jest polecane dla dzieci, które ukończyły 7 lat. Bilety: 18 zł. 

Obietnica w Przedmieściu
Fot. Przemek Wiśniewski / teatr Przedmieście / Na zdjęciu: spektakl „Obietnica”
– Moja matka opowiada historię narodzin i chwilowej śmierci swojego dziecka przynajmniej raz w roku. Od ponad 30 lat zanurza mnie w krainie swoich przeżyć i drżącego głosu – mówi Aneta Adamska-Szukała, reżyserka „Obietnicy”. 
 
Teraz sama opowiada historię, którą przekazała jej matka. Tym razem na scenie teatru Przedmieście. – Są opowieści, które opowiada się całe życie. Nie po to, aby je zrozumieć, ale by w nich odżyć – dodaje Adamska-Szukała. 
 
W spektaklu występują: Aneta Adamska-Szukała, Iwona Błądzińska, Jakub Adamski, Krzysztof Adamski, Paweł Sroka i Maciej Szukała.
 
„Obietnicę” Przedmieście zagra w niedzielę o godz. 18:00 na scenie przy ul. Reformackiej 4 w Rzeszowie.
 
24 i 30 października teatr zaprezentuje spektakl „Faust”. Bilety w cenie 30 zł (ulgowe) i 40 zł (normalne).
 

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama