Reklama

Rzeszów jest kolejnym przystankiem na mapie Akademii Duckie Deck. Warsztaty, które łączą nowoczesne technologie z twórczą i radosną zabawą, odbędą się w dniach 10-11 września w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce.

Akademia Duckie Deck to popularny wśród dzieciaków i rodziców cykl warsztatów. Dotychczas w Akademii wzięło udział blisko kilkanaście tysięcy dzieciaków podczas cyklicznych wydarzeń w Krakowie i Warszawie oraz Trójmieście, Poznaniu i Wrocławiu, Łodzi i Szczecinie.

Kolejnym przystankiem na mapie Akademii jest Rzeszów.

W dniach 10-11 września (sobota, niedziela) przestrzeń nowo wybudowanego Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w podrzeszowskiej Jasionce wypełni się chmarą zaintrygowanych dzieci, które wyruszą w bogatą w przygody podróż do świata nowoczesnych technologii, robotów i ciekawych eksperymentów.

Na każdego malucha czekać będzie duża dawka dobrej zabawy, ale i wrażeń rozwijających wyobraźnię, rozbudzających ciekawość świata i inspirujących do poszukiwania swoich zainteresowań.

– Chcemy pokazać rodzicom jak wykorzystywać nowe technologie w edukacji i wspierać ich w inspirowaniu dzieci do zadawania pytań i poszukiwania swoich pasji. Wiele osób nie wie, że zwykły iPad może być świetnym narzędziem edukacyjnym. Zależy nam, aby jak najwięcej maluchów po wyjściu z naszych warsztatów rozwijało swoje zainteresowania dzięki czemu lepiej odnajdą się w szkole czy na studiach – mówi pochodzący z Rzeszowa Marek Przystaś, założyciel Duckie Deck.

Program warsztatów to wielka frajda dla wszystkich małych budowniczych, młodych odkrywców i ciekawskich wynalazców. Ciekawe z natury dzieci, których bogata wyobraźnia nigdy nie zasypia, spędzą kilka godzin na tworzeniu, budowaniu i wymyślaniu.

Rodzice mają duży wybór warsztatów, na które mogą zapisać swoje pociechy – budowa robotów, tworzenie bajek przy użyciu techniki animacji poklatkowej, odrzutowe pojazdy, elektroniczna ciastolina czy nauka podstaw programowania – to tylko część z przygotowanych zajęć.

– Naszym celem jest przede wszystkim rozbudzanie dziecięcej ciekawości. Każde miejsce, które odwiedzamy zamieniamy w poligon doświadczalny zarówno dla rodziców i dla dzieci. Na warsztatach dzieciaki mogą wszystkiego same wypróbować, budować, konstruować, wymyślać, kombinować, a przy tym dobrze się bawić. Wierzymy, że to najlepsza droga, aby skutecznie dotrzeć do bardzo wymagających odbiorców, jakimi są dzieci – wyjaśnia Ula Młodnicka-Kornaś, z wykształcenia psycholog, twórca programu Akademii.

Oprócz zajęć, na których wymagana jest wcześniejsza rejestracja, organizatorzy zapraszają wszystkich do strefy otwartej – bez ograniczeń wiekowych i konieczności rejestracji. Atrakcje zgromadzone w tej strefie zaciekawią nie tylko najmłodszych, ale i dorosłych. Strefa robotów, elektroniczne gadżety wśród których są m.in. popularne również wśród rodziców gogle z wirtualną rzeczywistością, grające marchewki, strefa dla małych budowniczych z klockami.

Równolegle z Akademią odbywać się będzie European Rover Challenge oraz European Robotics Congress, czyli największe w Europie wydarzenie z branży robotyczno-kosmicznej.

Wydarzenie zapowiada się niezwykle ciekawie również dla rodziców z dziećmi. W programie efektowne zawody łazików marsjańskich, spotkania naukowo-biznesowe, konferencja i mentoring dla uczestników oraz pokazy naukowe dla szerokiej publiczności, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi.

– Chcemy inspirować kolejne pokolenia. Jestem dumny z motywacji, jaką daje to wydarzenie wielu osobom. Niektórzy, dzięki zawodom URC/ERC założyli firmy i zaczynają osiągać pierwsze sukcesy. Mamy także, od tego roku zespoły młodzieżowe, które chcą zajmować się robotyką.  Ale nie zapominajmy, że ERC to nie tylko wiedza i rozwój, ale także doskonała zabawa – mówi Łukasz Wilczyński, prezes Europejskiej Fundacji Kosmicznej.

Zapisy na bezpłatne warsztaty odbywają się na stronie Akademii Duckie Deck  – akademia.duckiedeck.com

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama