Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Policjanci zatrzymali 60-letniego mieszkańca powiatu łańcuckiego, który jest podejrzany o posiadanie broni. Prokuratura twierdzi, że kupował ją m.in. na terenie rzeszowskich bazarów. 

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łańcucie. Podejrzany to 60-letni Elwin K., któremu postawiono zarzuty nielegalnego posiadania trzech karabinów, pięciu pistoletów i rewolwerów oraz ponad 3200 sztuk amunicji różnego kalibru. 

Łańcuccy policjanci weszli do domu mężczyzny 15 grudnia. Broń i amunicję znaleźli w trakcie przeszukania pokoi i pomieszczeń gospodarczych. Na miejsce zdarzenia przyjechali saperzy oraz policyjni antyterroryści z Rzeszowa, którzy zabezpieczyli broń i amunicję. 

Elwin K. przyznał się do winy. W trakcie składanych wyjaśnień stwierdził, że broń i amunicję gromadził od wielu lat dla celów kolekcjonerskich. Odnajdywał je w okolicznych lasach i dostawał od innych osób.

Z ustaleń prokuratury wynika, że 60-latek broń i amunicję kupował również od osób handlujących na rzeszowskich bazarach. Ich personalia na razie nie są znane. Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie Elwina K. Sąd jednak wniosek odrzucił. 

– Zastosował wobec podejrzanego dozór policji i zakazu opuszczania kraju – poinformowała Ewa Romankiewcz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. Elwinowi K. za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama