Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Ratusz opublikował terminy rekrutacji do przedszkoli i szkół podstawowych na rok szkolny 2021/2022, działających na terenie Rzeszowa. Nabory ruszą 1 marca.

1 marca – 15 marca – to termin na składanie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola. Złożone dokumenty będą weryfikowane przez komisję rekrutacyjną do 19 marca. Listę kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych rodzice poznają 26 marca o godz. 9:00. Rodzice będą mieli czas do 1 kwietnia do 15:00, by potwierdzić przyjęcie dziecka do placówki. Lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych zostanie ogłoszona 9 kwietnia o 9:00. 

Urząd Miasta zaplanował także terminy uzupełniającego postępowania rekrutacyjnego. Składanie wniosków o przyjęcie do przedszkoli rozpocznie się 17 maja i potrwa do 28 maja. Dokumenty będą weryfikowane do 31 maja. Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych będzie znana 8 czerwca. Rodzice będą musieli potwierdzić przyjęcie dziecka do 16 czerwca, a 21 czerwca dowiedzą się, kto został przyjęty, a kto nie. 

Rekrutacja do szkół podstawowych 

W przypadku podstawówek składanie wniosków także rozpocznie się 1 marca i potrwa do 15 marca. Do 19 marca weryfikacja dokumentów. 20 marca odbędą się sprawdziany uzdolnień kierunkowych (szkoły artystyczne – szczegółowe informacje w wybranej szkole). 29 marca komisja rekrutacyjna poda listę kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Do 9 kwietnia rodzice będą musieli potwierdzić przyjęcie dziecka. 

Lista osób przyjętych i przyjętych ma być znana 14 kwietnia. 

Podobnie jak w przypadku rekrutacji do przedszkoli, ratusz podał także terminy uzupełniającego naboru do rzeszowskich podstawówek. Wnioski będzie można składać od 27 kwietnia do 11 maja. Do 14 maja potrwa weryfikacja dokumentów. 15 maja odbędą się sprawdziany uzdolnień kierunkowych (szkoły artystyczne – w przypadku wolnych miejsc). 24 maja komisja opublikuje listę kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. 

Do 28 maja do 15:00 rodzice będą musieli potwierdzić przyjęcie dziecka do podstawówki. Lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych zostanie opublikowana 1 czerwca o godz. 9:00.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama