Zdjęcie: Materiały prasowe

Współpraca, komunikacja i myślenie taktyczne – takie umiejętności będą szkolić uczestnicy turnieju MGMplay Gamer Lan w grze Counter Strike: Global Offensive. Finał turnieju CS:GO odbędzie się w najbliższą sobotę w Galerii Rzeszów.

W grze wezmą udział cztery najlepsze drużyny, wyłonione na drodze kwalifikacji. W Galerii Rzeszów, w miejscu gdzie na co dzień stoi fontanna, zostanie umiejscowiona scena. Z tego punktu będzie można kibicować swoim faworytom oraz spotkać się i porozmawiać z zaproszonymi gośćmi podczas przerw między meczami.

Organizatorem wydarzenia jest firma GamerLan, założona przez studentów Grafiki komputerowej i produkcji multimedialnej oraz Logistyki WSIiZ w Rzeszowie.

– Chęć zdrowej rywalizacji i spotkania się ze znajomymi w jednym miejscu wprowadza wspaniałą atmosferę. Zapewniają poczucie konfrontacji z drugą drużyną i możliwość wygrania cennych nagród. To wszystko miłośników gier wyciąga ich z domów. Każdy widz będzie mógł oglądać zmagania swoich kolegów, ulubionych drużyn oglądając na miejscu lub w internecie (stream) – mówi Bartosz Sieprawski z firmy GamerLan.

Gośćmi specjalnymi będą m.in. Piotr „neqs” Lipski – właściciel organizacji SFERIS PRIDE, były komentator CS:GO, Kamil „HopE” Tarka – właściciel organizacji Adversa Esports, który zajmuje się wykładami na temat e-sportu w szkołach publicznych, trener, gracz, pasjonat gier komputerowych oraz Wojciech „wojtsoN” Podgórski, redaktor naczelny Polsat E-Sport.

Imprezę poprowadzi Maciej „amarow” Pałac, a komentować i analizować ją na żywo będą: Kuba „KubiK” Kubiak, Adam „destru” Gil, Mikołaj „Urf” Palimąka i Jakub „Jaszczur 1337” Socha.

 – Grać warto, ponieważ rozgrywki rozwijają pracę zespołową, komunikację, myślenie taktyczne, które w życiu się bardzo przydają, a nawet jest to duży atut przy szukaniu późniejszej pracy – dodaje Sieprawski.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Do rozgrywek zapisało się kilkaset osób z całej Polski. Naprzeciw siebie stają dwa zespoły – terroryści oraz próbujące ich powstrzymać siły specjalne. Za każdego wyeliminowanego przeciwnika gracz jest nagradzany gotówką, za którą na początku kolejnej rundy może kupić lepszą broń i uzbrojenie.

Counter Strike: Global Offensive to nowa odsłona klasycznej gry sieciowej, która stała się podstawą współczesnego esportu. Gra jest skierowana przede wszystkim do fanów multiplayera i zawiera wiele trybów zabawy. Gracze wcielają się w niej w terrorystów lub antyterrorystów i prowadzą zacięte pojedynki.

Informację na temat rozgrywek, a także sobotniego finału turnieju CS:GO MGMplay GamerLAN wraz z programem wydarzenia znajdują się na stronie www.gamerlan.pl.

Sobotni turniej w Galerii Rzeszów rozpocznie się o godz. 10:00.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama