Zdjęcie:: Paulina Lęcznar / 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej
Reklama

Pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i katastrof w kraju oraz pomoc starszym, potrzebującym i chorym, w tym kombatantom, osobom represjonowanym i weteranom wojennym – to cel współpracy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej i Caritas Diecezji Rzeszowskiej. 

Umowę o współpracy „terytorialsów” z Caritasem obie strony podpisały w zeszły czwartek. 

– Umowa tylko sformalizowała to, co robimy. Nasi żołnierze są ramieniem logistycznym niesionej pomocy przez Caritas. Do tej pory nie byliśmy świadomi skali tych działań. W pełni uświadomiła nam ją nasza wspólna pomoc niesiona potrzebującym w czasie pandemii – mówi płk Dariusz Słota, dowódca podkarpackich „terytorialsów”. 

Tylko podczas operacji „Odporna wiosna” żołnierze WOT przewieźli ok. 3,5 tys. ton towarów (głównie żywności) do magazynów Caritas w wielu rejonach Polski. Łącznie wykonali ponad pół tysiąca transportów, do potrzebujących „terytorialsi” dostarczyli 186 tys. paczek.

Żołnierze WOT z Caritasem współpracowali też przy akcji #PomocDlaSeniora. Pomagali m.in. podczas organizowanej co roku Olimpiady dla Osób Niepełnosprawnych. We wrześniu podczas zbiórki żywności „terytorialsi” pełnili dyżury w sklepach, zachęcali ludzi do podzielenia się zakupami z najbiedniejszymi.

W umowie o współpracy jest mowa również m.in. o wzajemnym wsparciu szkoleniowym, wspólnych akcjach honorowego krwiodawstwa, podtrzymywaniu i upowszechnianiu tradycji narodowej oraz ochronie dziedzictwa przyrodniczego i rozwoju świadomości ekologicznej.

Zdjęcie:: Paulina Lęcznar / 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej
Zdjęcie:: Paulina Lęcznar / 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: