Reklama

Policjanci pracują na miejscu wypadku, do którego doszło dziś w Lubli w powiecie strzyżowskim. Kierowca TIR-a zajechał drogę busowi. 13 osób trafiło do szpitala.

Do wypadku doszło około godz. 13:30. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca ciężarowego tira najprawdopodobniej poruszał się z nadmierną prędkością. Wyjeżdżając z łuku nie zdążył zareagować na stojące na czerwonym świetle pojazdy.

Podczas hamowania TIR zjechał na przeciwległy pas zajeżdżając drogę prawidłowo jadącemu w kierunku Rzeszowa busowi. Policja podawała, że w zdarzeniu ucierpiało 10 osób. Ostatecznie okazało się, że 13 – kierowca i pasażerowie busa.

– Część najbardziej poszkodowanych pasażerów strażacy musieli uwalniać z rozbitego wraku pojazdu – mówi Marcin Betleja, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Policja podawała, że kierowcę busa z ciężkimi obrażeniami przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Rzeszowie. Potem okazało się, że była to pasażerka.

Poszkodowanych pasażerów busa przewieziono karetkami do Szpitala Powiatowego w Jaśle i w Strzyżowie. Kierowca samochodu ciężarowego z naczepą nie odniósł poważniejszych obrażeń.

W zdarzeniu uszkodzeniu uległy również dwa pojazdy stojące jako ostatnie przed sygnalizatorami świetlnymi.

Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, obecnie pojazdy jadące w kierunku Jasła kierowane są objazdem na rondzie w Twierdzy w kierunku Krosna. Samochody jadące w kierunku Rzeszowa kierowane są objazdem w miejscowości Szebnie przez Nieplę i Przybówkę w kierunku Strzyżowa.

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: