Zdjęcie: Jerzy Zygadło / Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
Reklama

Teresa Kubas-Hul (KO), wojewoda podkarpacki, w środę (5 czerwca) wręczyła Tomaszowi Lorencowi (PSL) powołanie na stanowisko wicewojewody.

Poinformował nas o tym Bartosz Gubernat, rzecznik wojewody podkarpackiego. Przed powołaniem Lorenca na funkcję wicewojewody, Teresa Kubas-Hul wcześniej z takim wnioskiem zwróciła się do premiera RP Donalda Tuska. 

Tomasz Lorenc zastąpił Pawła Bartoszka (PSL), który wicewojewodą był od stycznia do maja. Ze stanowiska zrezygnował w maju, bo po kwietniowych wyborach samorządowych, w których startował do Rady Powiatu Tarnobrzeskiego, został starostą tarnobrzeskim. 

Z pierwszych informacji, jakie do nas docierały, wynikało, że na miejsce Bartoszka ludowcy rekomendowali Wiesława Ladę, obecnego dyrektora Podkarpackiej Izby Rolniczej w Rzeszowie. – Nie przyjąłem propozycji, chcę się skupić na pracy w Izbie – mówi nam Lada. 

Ludowcy znaleźli w swoich szeregach nowego kandydata – wspomnianego Tomasza Lorenca, w latach 2010-2018 wójta podlubaczowskiej gminy Wielkie Oczy, w przeszłości także zastępcę dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Lubaczowie. 

Lorenc studiował administrację na rzeszowskiej filii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, prawo na UMCS w Lublinie oraz prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

– W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim będą mu podlegać m.in. sprawy związane z wydziałem ochrony środowiska i rolnictwa – przekazał nam Bartosz Gubernat. 

Tomasz Lorenc będzie drugim wicewojewodą podkarpackim. Pierwszym pozostaje Wiesław Buż z Nowej Lewicy.

Fot. Jerzy Zygadło / Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie. Tomasz Lorenc na zdjęciu drugi od prawej strony

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama