Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Z mieszkańcami osiedli Biała, Drabinianka i Zalesie w najbliższy piątek (16 listopada) spotka się Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. 

Tzw. cykl “Tour de Ferenc” miał chwilową przerwę w związku z wyborami samorządowymi, które odbyły się 21 października. Tadeusz Ferenc wygrał wybory na prezydenta Rzeszowa, więc kontynuuje spotkania z mieszkańcami rzeszowskich osiedli.

Najbliższe odbędzie się w piątek w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Miłej 58. Z mieszkańcami osiedli Biała, Drabinianka i Zalesie będą omawiane sprawy dotyczące projektu budżetu miasta na 2019 rok oraz bieżące sprawy osiedli. 

Spotkanie rozpocznie się o godz. 16:00. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

14 KOMENTARZE

 1. INFORMACJA DLA ZAINTERESOWANYCH OSIEDLEM SŁOCINA > SPOTKANIE W SPRAWIE ZABETONOWANIA I TRWAŁE ZMIENIENIE TEJ PIĘKNEJ OKOLICY W BAŁAGAN ARCHITEKTONICZNY Z PANEM PREZYDENTEM WKRÓTCE.

 2. Panie Prezydencie mieszkancy prosza jeszcze przed zima o stworzenie prawdziwego tymczsowego lodowiska na sezon zanim powstanie nowe zapotrzebowanie zima jest ogromne co bylo widac w latach porzednich na rosir pozdrawaiam I licze na zrozumienie

 3. Starość nie radość – i faktycznie zdziecinnienie cię dopadło.
  Wyborca pisze o korytarzach powietrznych, ty jak zwykle siejesz ta samą propagandę!

 4. Taka sama ilość samochodów spotka się w tym samym miejscu tj. na skrzyżowaniu hetmanskiej i powstańców.Nic sie nie zmieni.Ruch należy kierować na rozbudowane juz wloty a nie generowac kolejne waskie gardła.Zeglarska nie jest przystosowana do przyjecia takiego ruchu. Po zamieszkaniu wiezowcow bedzie tam wystarczajaco ciasno.Daruj sobie matołki bo to żenujące.Zachowaj poziom dyskusji merytorycznej a nie wyzywaj od razu.

 5. Dziecko wszystkie nowe bloki wielorodzinne czy wieżowce są podłączane do ogrzewania z sieci miejskiej. Prezydent nie może zakazywać budować mieszkań dla ludzi gdy co rok przybywa 1500-2000 nowych zameldowanych mieszkańców.

  A za pomówienia ” Prezydent pozwala sprzedawać ziemię Swoim z Drabinianki ” jest już paragraf!

 6. Szkoda, że na rzeszow-news brakło informacji o terminie spotkania z mieszkańcami Śródmieścia…czyżby ktoś obawiał się trudnych pytań?

 7. A może trzeba budować z głową i przy okazji wydawania warunków zabudowy zadbać o infrastrukturę? Prezydent pozwala sprzedawać ziemię Swoim z Drabinianki a potem skazuje ich i nowych mieszkańców na wąchanie spalin samochodowych, wieczne korki, drogi powoli stają się niebezpieczne. Gdzie jest urbanista miasta Rzeszów?Wszędzie wymieszane wieżowce i domy jednorodzinne, jakby ktoś rozrzucił urbanistyczny śmietnik! Gdzie był urząd ochrony środowiska podczas niszczenia korytarzy powietrznych(płuc Rzeszowa, przez lata chronionych przed zabudową? Jeszcze kilka lat temu powietrze w Rzeszowie było czyste-teraz wszechobecny smog. Za to wielkie podziękowania dla Prezydenta.

 8. Każda nowa przeprawa przez rzekę daje Ci matołku wybór. Nie jesteś skazany na wąskie gardło jakim jest końcówka Kwiatkowskiego. Każdy most poprawia komunikację. Nie robiąc pewnie za kilka lat w kolejnym przebłysku geniuszu napiszesz że korki a miasto nic nie robi.

 9. Most z Grabskiego=jeszcze wiekszy korek na Kwiatkowskiego z uwagi na konieczność ciagle włączonej sygnalizacji na skrzyżowaniu ze Strazacka + paraliż skrzyżowania Hetmańskiej z Powstańców Warszawy gdzie obecnie i tak jest fatalnie a priorytet zielonych świateł od strony WSK jest bardzo niski.Ten most nic nie daje poza pogłębieniem chaosu w tym rejonie.Jedyna nadzieja w drodze południowej która pozwoli na odciazenie Kwiatkowskiego poprzez mozliwosc skorzystania z alternatyw o dużo większej przepustowości tj. Sikorskiego i Podkarpackiej. A tak nawiasem mówiąc to godzina 16 chyba trochę niefortunna chyba że celem jest niska frekwencja albo brak na spotkaniu osób które po prostu z uwagi na korki na to spotkanie nie dojadą…

 10. Panie prezydencie nasz kochany jedyny mieszkańcy Drabinianki proszą, wręcz błagaja o most z
  ul. Grabskiego na ul. Żeglarska w stronę parkingu WSK.

  Stoimy w korku co rano a jakakolwiek alternatywa dla mostu na zaporze zawsze pomoże rozładować korki na Kwiatkowskiego. Pozdrawiam i życżę dużo zdrowia zarówno dla Pana jak i małżonki.

Comments are closed.