Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

W środę (3 sierpnia) na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego będzie rozgrywany piąty etap 79. wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość. Ulice będą zamykane, policjanci apelują o ostrożność.

Tour de Pologne 2022, najważniejsza impreza kolarska w Polsce, rozpoczyna się w sobotę (30 lipca) i potrwa 5 sierpnia. Trzy z siedmiu etapów zaplanowano na Podkarpaciu. W naszym regionie zawodnicy zaczną rywalizację 1 sierpnia.

W środę (3 sierpnia) piąty etap wyścigu odbędzie się na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Ok. godz. 12:40 wyścig wjedzie drogą powiatową z kierunku Łańcuta do Woli Rafałowskiej. Następnie w Handzlówce na teren powiatu łańcuckiego.

– Ten odcinek zostanie zamknięty dla ruchu około godz. 11:50 – informuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Wyścig ponownie wjedzie na teren powiatu rzeszowskiego w Bachórzu ok. 14:50. Dalej kolarze pojadą przez: Dynów, Wyręby, Kąkolówkę, Błażową, Błażową Dolną, Nowy Borek, Kielnarową – do Tyczyna. Ruch zostanie wstrzymany w Bachórzu ok. 13:30. Następnie sukcesywnie wstrzymywany będzie w kolejnych miejscowościach na godzinę przed przejazdem kolarzy.

W Tyczynie pierwsi zawodnicy spodziewani są ok. 15:40. Przejadą ulicami Mickiewicza, Kopernika, Rynek, Kilińskiego, Wyzwolenia, Asnyka, Łany do Matysówki. Trasa przez Tyczyn zostanie zamknięta około godz. 14:50.

Do Rzeszowa zawodnicy wjadą ul. Pienińską przed godz. 16:00. Wyścig przejedzie ulicami: Pienińską, Św. Walentego, Św. Rocha, Paderewskiego, Armii Krajowej, Niepodległości, Kopisto, Most Zamkowy, Kilara, Plac Śreniawitów, Lisa -Kuli i Cieplińskiego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Tam zawodnicy nawrócą i rozpoczną kolejne okrążenie ulicami: Cieplińskiego, Lisa Kuli, Plac Śreniawitów, Hetmańska, Powstańców Warszawy (pasem pod prąd), Most Karpacki, Powstańców Warszawy (przed skrzyżowaniem z ul. Kwiatkowskiego wyścig wjedzie na prawy pas), Sikorskiego, Łukasiewicza, Wieniawskiego, Matysowska, Św. Walentego, Św. Rocha, Paderewskiego, Armii Krajowej, Niepodległości, Kopisto, Most Zamkowy, Kilara, Lenartowicza, Plac Śreniawitów, Lisa Kuli, Cieplińskiego do mety.

Przyjazd pierwszych zawodników na metę przewidywany jest pomiędzy godz. 16:30 a 16:50.

Przed wyścigiem głównym w godz. 12:50-15:00 odbędzie się Tour de Pologne Junior. Juniorzy przejadą trasą biegnącą przez ulice: Cieplińskiego, Lisa Kuli, Plac Śreniawitów, Hetmańska, Powstańców Warszawy (pod prąd). Na skrzyżowaniu zawodnicy skręcą w ul. Podwisłocze na Most Zamkowy, Kilara, Plac Śreniawitów, Lisa-Kuli, Cieplińskiego. Tą trasą zawodnicy, w zależności od wieku przejadą 4, 3 lub 2 okrążenia. Ta część trasy będzie zamknięta od 12:00 do zakończenia wyścigu głównego.

Pozostała część trasa wyścigu głównego przebiegająca przez Rzeszów zostanie zamknięta ok. 15:00. Przez cały czas trwania wyścigu ruch na al. Powstańców Warszawy będzie wahadłowy z niewielkimi przerwami, by przepuścić zawodników. W miarę możliwości policjanci na całej trasie będą przepuszczać ruch poprzeczny i odblokowywać ruch po przejeździe ostatnich zawodników.

Od godz. 6:00 częściowo zamknięta zostanie al. Cieplińskiego i ul. Lisa Kuli (od ul. Piłsudskiego do Pl. Śreniawitów). Do 9:00 ruch odbywać się będzie dwukierunkowo jedną jezdnią (prawa nitka jadąc od al. Piłsudskiego). Po 9:00 ulice zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu. Nie będzie również możliwy dojazd do al. Cieplińskiego i Lisa Kuli z ulic przyległych: Moniuszki, ks. Jałowego, Sokoła, Pułaskiego i Mochnackiego.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama