Wyścig Tour de Pologne nabiera coraz większego rozpędu. Za kolarzami dwa etapy i dwa ciężkie dni zmagań. Trasy Gdańsk-Bydgoszcz i Toruń-Warszawa to już historia. We wtorek trzeci etap. Początek w Kielcach, a finał w Rzeszowie.

[Not a valid template]

 

W poniedziałek drugi etap 71. Tour de Pologne z Torunia do Warszawy wygrał Czech Petr Vakoc z grupy Omega Pharma – Quick-Step i został nowym liderem wyścigu. 21 sekund za Vakocem dojechał peleton, z którego najszybciej finiszował Michael Matthews, a trzecie miejsce zajął Boris Vallee.

W inauguracyjnym dniu rywalizacji triumfował Białorusin Jauheni Hutarowicz z grupy kolarskiej Ag2r La Mondiale i został pierwszym liderem wyścigu. Najaktywniejszym z Polaków był Maciej Paterski z grupy CCC Polkowice, który został liderem Klasyfikacji Górskiej TAURON. Po drugim dniu wyścigu żółtą koszulkę lidera Tour de Pologne przejął Petr Vakoc. Hutarowicz w poniedziałek był piąty.

Ciężka przeprawa dla kolarzy

We wtorek odbędzie się trzeci etap wyścigu z Kielc do Rzeszowa, liczący 174 km długości. Kolarze wystartują z Kielc około godz. 14:15. W Rzeszowie kolarze na mecie spodziewani są około godz. 18:50.

W stolicy Podkarpacia zobaczymy m.in. największą obecnie gwiazdę polskiego kolarstwa, czyli Rafał Majka, który wygrał ostatnio dwa etapy prestiżowego Tour de France i zwyciężył w klasyfikacji górskiej wyścigu.

Według prognoz, wtorkowa rywalizacja będzie rozgrywana przy wysokiej temperaturze (ok. 27 st. C) i wilgotności powietrza. To będzie kolejna ciężka przeprawa dla uczestników wyścigu.

Przypomnijmy, że w pierwszym dniu na trasie kolarzy zastała nawałnica i grad, które były powodem kilku kraks. – Początek wyścigu to wielki upał, potem przyszła wielka burza i nie było wesoło. Padał grad, drzewa leżały na ulicach. Ale na szczęście burza przeszła i można było jechać dalej – mówił Maciej Paterski.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na trasie Kielce-Rzeszów lotna premia będzie w centrum Głogowa Małopolskiego. Do Rzeszowa kolarze wjadą około godz. 18:20 ul. Warszawską i dalej ul. Marszałkowską dojadą do ul. Cieplińskiego, gdzie rozpocznie się pętla ulicami miasta.

Trzy razy przejadą rzeszowską pętlę

Kolarze przejadą ulicami Cieplińskiego, Lisa Kuli, placem Śreniawitów, Hetmańską, gdzie skręcą w lewą nitkę ul. Powstańców Warszawy kierując się wzdłuż Stadionu Miejskiego do ul. Podwisłocze. Prawą nitką ul. Powstańców Warszawy ruch będzie odbywał się normalnie.

Dalej kolarze przejadą ulicą Podwisłocze, Mostem Zamkowym, ul. Kilara, placem Śreniawitów, ul. Lisa Kuli do ul. Cieplińskiego. Rzeszowską pętlę zawodnicy przejadą trzykrotnie, aby finiszować przy ul. Cieplińskiego za skrzyżowaniem z ul. Sokoła.

Przed rokiem w 3. etapie 70. Tour de Pologne 2013 triumfował Norweg Thor Hushovd z BMC Racing Team. Czwarty był wówczas Rafał Majka, który zdobył wtedy żółtą koszulkę lidera wyścigu. Ostatecznie w całej imprezie zwyciężył Holender Pieter Weening (GreenEDGE Cycling).

O utrudnieniach na ulicach Rzeszowa czytaj TUTAJ, o zmianach w rozkładzie jazdy MPK czytaj TUTAJ.

BARTOSZ LEJA

trasa

Zobaczcie animację trasy z wizytówkami miast 71. Tour de Pologne

Reklama