Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Jedna osoba zginęła w pożarze drewnianego domu w Lubaczowie, do którego doszło w poniedziałek wieczorem.

Jak poinformował nas Marcin Betleja, rzecznik podkarpackiej straży pożarnej, pożar domu przy ul. Wyszyńskiego został zgłoszony tuż przed godz. 18:00. – Po przygaszeniu ognia strażacy znaleźli w domu ciało mężczyzny – mówi Betleja.

W tej chwili ogień został już całkowicie ugaszony. Pożar gasiło 15 strażaków. Na razie nie wiadomo, co były przyczyną pojawienia się ognia. Sprawdza to policja. Ustala także tożsamość ofiary.

 

To już kolejna w tym roku na Podkarpaciu ofiara pożaru domu. 2 stycznia w Rymanowie na skutek obrażeń poniesionych w pożarze zmarły dwie osoby. W 2016 r. na Podkarpaciu ogień w domach i mieszkaniach pozbawił życia 8 osób, a z poparzeniami i z objawami zatruciem dymem do szpitali trafiło 113 rannych.

Strażacy apelują o rozwagę. – Najczęstszymi przyczynami pożarów domów i mieszkań to nieostrożność przy odpalaniu ognia w urządzeniach służących do ogrzewania, to także zaprószenia oraz bliskie składowanie łatwopalnych materiałów przy urządzeniach grzewczych – dodaje Marcin Betleja.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama