Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

77-letnia kobieta zginęła w pożarze domu jednorodzinnego, do którego doszło w Nowy Rok (1 stycznia) w Grodzisku Dolnym pod Leżajskiem. 

Strażacy o pożarze domu zostali poinformowani po godz. 13:00. Po przyjeździe na miejsce i opanowaniu ognia w pokoju, strażacy zaczęli przeszukiwać pozostałe pomieszczenia domu.

– W jednym z nich znaleźli na podłodze kobietę, która była nieprzytomna. Niestety, mimo podjętej reanimacji, zmarła. Kobieta prawdopodobnie zatruła się tlenkiem węgla – mówi bryg. Wojciech Długosz z Komendy Powiatowej Państwowej Strażacy Pożarnej w Leżajsku.

Ofiara to 77-letnia kobieta, która w domu mieszkała sama. Policjanci pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniać okoliczności zdarzenia. Wykonano oględziny i zabezpieczono ślady.

– Ich analiza pozwoli wyjaśnić okoliczności tragicznego pożaru. Ciało kobiety zabezpieczono do badań sekcyjnych – dodaje podkom. Dominika Kopeć z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. W akcji gaśniczej brało udział 7 jednostek straży pożarnej: 3 z PSP i 4 z OSP. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: