Fot. Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu. Na zdjęciu wypadek w Makowisku

Koszmarny niedzielny poranek na podkarpackich drogach. W dwóch wypadkach – w Makowisku w powiecie jarosławskim i Komborni w powiecie krośnieńskim – zginęły dwie osoby.

Jak nas poinformowała Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik podkarpackiej policji, tuż po godz. 5:00 w Makowisku 16-latek, który kierował mitsubishi pajero, prawdopodobnie jadąc z nadmierną prędkością doprowadził do dachowania samochodu, którym został przygnieciony.

– Kierujący wskutek odniesionych obrażeń zmarł na miejscu. Jeden z pasażerów trafił do szpitala, drugiemu nic poważnego się nie stało – podała Marta Tabasz-Rygiel. Pasażerami byli także 16-latkowie. 

Z kolei ok. 5:30 w Komborni, 20-letni kierowca forda fiesta stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. 24-letni pasażer poniósł śmierć na miejscu, drugi – 26-latek – został niegroźnie ranny.

– Kierowca był nietrzeźwy. Badanie wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie  – dodaje rzeczniczka policji. 20-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy. 

Dokładne okoliczności obu wypadków wyjaśniają policjanci. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama