Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie

Tragedia na stawie w podjarosławskiej Zgodzie. Pod trzema chłopcami, którzy weszli na zamarznięty zbiornik, załamał się lód. Nie udało się uratować życia 13-latka. 

W sobotę po godz. 21:00 dyżurny jarosławskiej komendy został poinformowany, że na zbiorniku wodnym w Zgodzie pod nastolatkiem załamał się lód. Na miejsce wysłano policjantów. W rejonie zbiornika znajdowały się już służby ratownicze.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że trzech nastolatków z powiatu jarosławskiego około 18:00 weszło na lód na stawie.

– Krucha tafla lodu załamała się pod chłopcami. 12-latkowi udało się wyjść na brzeg o własnych siłach i pomóc swojemu rówieśnikowi wydostać się z wody. Kolejnego próbował chwycił za kaptur, niestety po chwili 13-latek zniknął pod powierzchnią wody – relacjonuje asp. sztab. Anna Długosz, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu. 

Strażacy, którzy przyjechali na miejsce z łodzią ratowniczą, po zejściu na lód zobaczyli nastolatka. Wyciągnęli go na brzeg i reanimowali. Chłopiec w stanie nieprzytomnym trafił do szpitala. Niestety, jego życia nie udało się uratować. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora.

Policja podkreśla, że dodatnie w ostatnich dniach temperatury spowodowały gwałtowne topnienie lodu na zamarzniętych zbiornikach. Lód stał się kruchy i niebezpieczny, na zamarzniętych rzekach i jeziorach pokrywa lodowa gwałtownie się zmniejsza.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama