Dwie osoby zginęły, a cztery zostały ranne w zderzeniu trzech samochodów w Ryszkowej Woli w powiecie jarosławskim. Droga wojewódzka nr 865 relacji Jarosław – Oleszyce przez kilka godzin była zablokowana.

[Not a valid template]

 

Do wypadku doszło po godz. 14:00. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 69-letni kierujący toyotą yaris jechał za oplem vectrą.

– Toyota uderzyła w tył opla vectra, a następnie toyota najprawdopodobniej wyjechała na przeciwległy pas ruchu i tam doszło do czołowego zderzenia z oplem insygnia. Kierowca toyoty i jej 71-letnia pasażerka zginęli na miejscu. To mieszkańcy gminy Laszki – mówi Marta Gałuszka, rzecznik policji w Jarosławiu.

Oplem vectra kierował 41-letni mieszkaniec gmina Wiązownica. Mężczyzna jechał sam, jemu nic się nie stało, był trzeźwy. W wypadku ranne zostały cztery osoby podróżujące oplem insygnia.

– To dwie osoby dorosłe – 56-letni kierujący i 35-letnia kobieta – oraz dwójka dzieci w wieku 15 lat i i 3,5 roku. To obywatele Słowacji i Ukrainy. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala w Jarosławiu. Obrażenia, jakich doznali nie zagrażają ich życiu  – dodaje Gałuszka.

Na miejscu zdarzenia przez wiele godzin pracowali policjanci, był również prokurator i biegły z zakresu prawa o ruchu drogowym. Droga wojewódzka nr 865 relacji Jarosław – Oleszyce była w tym czasie zablokowana. Obecnie nie ma już utrudnień w ruchu.

(kaw, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama