Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

64-letnia kobieta zginęła w wypadku, do którego doszło we wtorek rano w Strzyżowie. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja. 

Do tragedii doszło po godz. 6:00  na ulicy Słowackiego. W tym czasie na drodze panowały trudne warunki – jezdnia była śliska, padał deszcz ze śniegiem. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 27-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego, który kierował skodą fabią, potrącił 64-letnią kobietę, przechodzącą przez oznakowane przejście.

– Kobieta była reanimowana na miejscu przez zespół pogotowia ratunkowego. Zmarła po przewiezieniu do szpitala. Kierowca skody był trzeźwy – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Strzyżowie, której funkcjonariusze zajmują się dalszym wyjaśnianiem okoliczności wypadku. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

5 KOMENTARZE

 1. Nie wtargnęła. Kierowca miał mnóstwo czasu na reakcje, ponieważ ofiara doszła już prawie na drugą stronę, a jeśli jej nie widział to pewnie musiał nieźle zapie*****ć! Nawet nie próbował hamować.

 2. Dokladnie. Dojezdzajac do przejscia dla pieszych masz zachowac szczegolna ostroznosc. Wiekszosc kierowcow ma to w du…e, a rezulat tego widac. My mieszkancy nie zyczymy sobie tego wiecej, kierowcy albo sie nauczycie jezdzic albo przesiadac sie do autobusow!

 3. nie ma czegoś takiego, jak “przepisowe 50”. doświadczony kierowca wie, ile można jechać przy danych warunkach, żeby było bezpiecznie. “niedostosowanie” to częsta przyczyna tragedii, a także powód uznania za winnego nawet, jak przepisy nie zostały złamane…

 4. Nie tłumacz kierowcy, jeżeli zabił to znaczy że jechał szybko.
  Gdyby jechał przepisowe 50 km/h i nawet piesza nagle weszła na pasy, miałby moment na reakcję.
  Przynajmniej odrobinę by zahamował i kobieta pewnie by przeżyła.
  Uważać mają obie strony!

 5. Współczuję rodzinie, ale czytając tą informację nasuwa mi się jedno: kobieta wtargnęła na przejcie (zgadza się – przejście dla pieszych, ale …), kierowca nie miał szans.
  Zaczął się ciężki czas: ciemno, mrok, mgła, mokro, pada, widoczność kiepska, piesi bez odblasków…
  LUDZIE, UWAŻAJCIE !

Comments are closed.