Tragiczny wypadek na kolei. Ford wjechał pod pociąg. Nie żyje dwóch mężczyzn

6
Reklama

Dramat w Wiśniowej w powiecie strzyżowskim. W sobotę na niestrzeżonym przejeździe kolejowym kierowca forda focusa wjechał pod pociąg. Zginęło dwóch mężczyzn.

 

Jak nas poinformował Bartosz Wilk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, przed godz. 12:00 ford wjechał pod pociąg osobowy relacji Jasło – Rzeszów. Samochodem jechało dwóch mężczyzn, obaj zginęli na miejscu. To prawdopodobnie mieszkańcy powiatu strzyżowskiego. 

– Nikt z podróżujących pociągiem nie doznał obrażeń, pasażerom zapewniony został transport zastępczy – twierdzi Bartosz Wilk. Przyczyny tragedii ustala policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza i funkcjonariusze drogówki. Maszynista pociągu prawdopodobnie zostanie przesłuchany w niedzielę, tuż po wypadku źle się poczuł i przewieziono go do szpitala.

Trwa ustalanie tożsamości ofiar wypadku. Obrażenia, jakich doznali mężczyźni, są bardzo poważne. Nieoficjalnie wiemy, że jednemu z nich urwało głowę. Policjanci ustalili, że ford jechał od strony Wiśniowej w kierunku Jazowej. Droga powiatowa tej relacji jest nieprzejezdna. Ruch pociągów cały czas jest zablokowany. 

 (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

6 KOMENTARZE

  1. Ja myślę, że ci, którzy zdawali prawo jazdy 25 lat temu jeżdżą lepiej i ostrożniej niż ci z 10 letnim stażem… Z resztą po czym poznałeś, że prawo jazdy zdawał tyle lat temu? Wiek o tym nie świadczy.

  2. Zwolniłem ostatnio na przejeździe kolejowym przed Przeworskiem, żeby zobaczyć czy pomimo otwartych szlabanów nic nie nadjeżdża. Kretyn i wieśniak stojący za mną zaczął trąbić jak idiota. Podczas późniejszego wyprzedzania zobaczyłem “Pana ze wsi”, który zdawał egzamin na prawo jazdy około 25 lat temu toż mu się nie dziwię, że może być następny. Reasumując nikt nawet nie raczy zwolnić przed przejazdem kolejowym i to jest główny problem.

  3. Nie wiesz jak było to nie komentuj. A swojo drogo to te zabezpieczenia przejazdów kolejowych jak na dzisiejsze czasy to słabe jest. Tyle komputerów, elektroniki czujników a tam na pkp to dotrze za 20 lat.

Comments are closed.