Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Łańcucie
Reklama

Drugi w tym tygodniu tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym na Podkarpaciu. W środę w Łańcucie kierująca fordem zderzyła się z pociągiem technicznym. Kobieta zginęła.

Do wypadku doszło po godz. 11:00 na przejeździe kolejowym na ul. Polnej z działającą sygnalizacją świetlną i półrogatkami. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca fordem wjechała na przejazd prawdopodobnie podczas opuszczania zapór.

– Samochód zderzył się z pociągiem technicznym. Na miejscu śmierć poniosła kierująca fordem focusem. To 50-letnia mieszkanka powiatu łańcuckiego. Kobieta jechała sama – mówi mł. asp. Wojciech Gruca, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie.

Nikt z pociągu technicznego nie odniósł obrażeń. Przyczyny wypadku ustali specjalna komisja. Na miejscu działały służby ratownicze. Wstrzymano ruch pociągów na trasie Łańcut – Strażów. Przewoźnicy zapewnili komunikację zastępczą.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

O godz. 15:40 służby wznowiły ruch pociągów. – Sytuacja na linii kolejowej stabilizuje się. Dzisiaj po południu planowane jest wznowienie ruchu na drugim torze i przywrócenie rozkładowej jazdy pociągów – informowała przed 16:00 spółka PKP Polskie Linie Kolejowe.

To już drugi w tym tygodniu tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym na Podkarpaciu. W poniedziałek w Tryńczy k. Przeworska kierowca ciężarówki wjechał pod pociąg relacji Przeworsk – Stalowa Wola. Zginął 37-letni mężczyzna.

(ram)

Reklama