Zdjęcie: Hubert / Czytelnik Rzeszów News

Policja ustalili tożsamość mężczyzny, który w czwartek zginął na torach kolejowych przy ulicy Zawiszy Czarnego w Rzeszowie. To 42-letni mieszkaniec Rzeszowa. 

Do tragedii doszło na trasie linii kolejowej nr 106 z Boguchwały do Rzeszowa. Ok. godz. 8:50 policja została poinformowana o potrąceniu przez pociąg osobowy relacji Jasło – Rzeszów.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna wbiegł na tory i położył się tuż przed nadjeżdżający pociąg. Ta odległość wynosiła dosłownie kilkanaście metrów. Maszynista hamował, ale nie zdołał zatrzymać pociągu i przejechał mężczyznę – mówi Dominika Kopeć z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 

Okoliczności zdarzenia wskazują, że policja ma do czynienia z samobójstwem. Nad zabezpieczeniem śladów niezbędnych do szczegółowego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia, pracuje policyjna grupa oględzinowa pod nadzorem prokuratora – dodaje Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Funkcjonariusze potrzebowali kilku godzin, by ustalić tożsamość ofiary. Po południu policja podała, że w zdarzeniu śmierć na miejscu poniósł 42-letni mieszkaniec Rzeszowa. 

Po wypadku linia kolejowa z Rzeszowa w kierunku Boguchwały była nieprzejezdna do 12:00. Obsługa pociągu była trzeźwa. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama