Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Jedna osoba nie żyje, jedna została ranna – to skutek wypadku na przejeździe kolejowym w Przędzelu w powiecie niżańskim. 

Do wypadu doszło we wtorek ok. godz. 7:30 na szlaku Nisko – Rudnik n/Sanem pomiędzy Stalową Wola a Przeworskiem. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca ciężarówki, wyjeżdżając z terenu budowy, wjechał wprost pod pociąg relacji Lublin – Wrocław.

– Kierowca ciężarówki zginął na miejscu wypadku, ranny został maszynista, przetransportowano go śmigłowcem do szpitala. Żaden z pasażerów pociągu nie odniósł obrażeń – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. 

Po zderzeniu lokomotywa pociągu jest wykolejona. Uszkodzona została sieć trakcyjna. Wprowadzono przerwę w ruchu. Na miejsce wysłano służby ratownictwa kolejowego, pociąg sieciowy i samochód pogotowia sieciowego do naprawy uszkodzonej sieci trakcyjnej.

PKP Intercity organizuje zastępczą komunikację autobusową. O zmianach w komunikacji na trasie Stalowa Wola – Przeworsk podróżni informowani są na stacjach i przystankach.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama