Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Ropczycach

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności śmierci 58-letniej kobiety. W Wielopolu Skrzyńskim (pow. ropczycko-sędziszowski) w niedzielne popołudnie potrącił ją 43-letni kierowca fiata. Był pijany.

Po godz. 17:00 policjanci zostali poinformowani, że w Wielopolu Skrzyńskim do rowu wjechał samochód, przewrócił się na bok, a kierowca auta może być pijany. 

– Podczas czynności na miejscu okazało się, że 43-letni kierowca fiata jest nietrzeźwy. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Kierowca doznał obrażeń, przewieziono go do szpitala – mówi Anna Klee z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Na tym interwencja policjantów jednak się nie zakończyła. W trakcie czynności, kilkadziesiąt metrów wcześniej, w rowie strażacy znaleźli kobietę z poważnymi obrażeniami. – Pomimo reanimacji, nie udało się uratować jej życia – dodaje Anna Klee. 

Ofiarą okazała się 58-letnia kobieta, która została śmiertelnie potrącona przez kierowcę fiata, który potem wjechał do rowu. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia.

Kierowca fiata po badaniach w szpitalu został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a pojazd zabezpieczono na policyjnym parkingu. 43-latkowi zostało także zatrzymane prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzuty spowodowania w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczki z miejsca zdarzenia.

Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Ropczycach
Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Ropczycach

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama