Tragiczny wypadek pod Rzeszowem. Zderzenie nissana z citroenem [FOTO]

0

Lekarzom nie udało się uratować życia 51-letniej kobiety, która brała udział w wypadku w podrzeszowskiej Łące. 

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek ok. godz. 7:00. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 51-letnia mieszkanka gminy Trzebownisko, która kierowała nissanem, jechała w kierunku Trzebowniska.

– Na łuku drogi w prawo straciła panowanie nad samochodem i zjechała na przeciwny pas ruchu. Tam zderzyła się z jadącym z naprzeciwka citroenem – poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Jak podała Ochotnicza Straż Pożarna w Trzebownisku, której strażacy pojawili się na miejscu zdarzenia, jeden z kierowców był w samochodzie, drugi opuścił go o własnych siłach. Strażacy ewakuowali kobietę z nissana i rozpoczęli udzielanie pierwszej pomocy.

Kierująca nissanem w poważnym stanie trafiła do szpitala. Niestety, tam zmarła. 29-letni kierowca citroena był trzeźwy. Policjanci przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady niezbędne do ustalenia szczegółowych okoliczności zdarzenia.

Uwaga, jest ślisko! 

Funkcjonariusze apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Spadająca temperatura, pojawiająca się mgła, liście zalęgające na drogach – powodują, że jest ślisko. Policjanci przypominają o zdjęcie nogi z gazu. 

– Wcześniej zapadający zmierzch, czy utrzymująca się rano szarówka, sprawiają również, że inni uczestnicy ruchu są słabiej widoczni – mówią funkcjonariusze. 

Ograniczenie prędkości, nawet poniżej dopuszczalnej znakami i obowiązującymi przepisami, daje kierowcy więcej czasu na reakcję i pozwoli uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji.  Warto już również zadbać o wymianę opon na zimowe.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama