Zdjęcie: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie
Reklama

50-letni mieszkaniec powiatu dębickiego zginął w wypadku, do którego doszło w czwartek rano w podrzeszowskiej Trzcianie. Po godz. 11:00 droga krajowa nr 94 została odblokowana.

 

Do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło około godz. 7:20.

– Ze wstępnych ustaleń wynika że 50-letni kierowca renault jechał w kierunku Rzeszowa. Z nieustalonych jeszcze przyczyn, zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącym w kierunku Krakowa 35-letnim kierowcą skody – mówi Tomasz Drzał z rzeszowskiej policji.  

W wyniku zdarzenia, pomimo reanimacji, kierowca renault zmarł na miejscu. Do szpitala przy ul. Rycerskiej w Rzeszowie został przewieziony kierowca skody (mieszkaniec powiatu rzeszowskiego). Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 35-latek był trzeźwy.

W miejscu, gdzie doszło do tragedii, przez kilka godzin były utrudnienia w ruchu. Droga krajowa nr 94 (stara „czwórka”) była całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Policjanci wyznaczyli objazdy przez autostradę A4 w Świlczy i Sędziszowie Małopolskim. Na miejscu wypadku pracowali funkcjonariusze wraz z prokuratorem. Było także siedem zastępów straży pożarnej. 

Utrudnienia DK 94 zakończyły się po godz. 11:00. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama