Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. Nie żyje 92-letni mężczyzna.

Do tragedii doszło ok. godz. 14:15. Informacje o zdarzeniu otrzymaliśmy od Czytelników Rzeszów News. Do wypadku doszło na wysokości sklepu „Społem”.

„Kilka wozów policyjnych, karetka. Ruch wahadłowy. Samochody osobowe są przekierowywane na ul. Langiewicza, by objechać ul. Hetmańską” – napisała pani Monika. „Śmiertelny wypadek na ulicy Hetmańskiej. Jedna strona jezdni zablokowana” – poinformowała nas pani Patrycja.

Policja potwierdza, że doszło do wypadku. Niestety, ze skutkiem śmiertelnym.

– 40-letni mężczyzna kierujący renault traffic jechał lewym pasem w stronę al. Powstańców Warszawy. Na ul. Hetmańskiej w rejonie przejścia dla pieszych potrącił 92-letniego mężczyznę, który przechodził przez jezdnię. Pomimo reanimacji, pieszy zmarł. Kierowca renault był trzeźwy – mówi Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik podkarpackiej policji.

Zmarły mężczyzna to mieszkaniec Rzeszowa. Na miejscu zdarzenia pracują policjanci i prokurator. Trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności wypadku. Ul. Hetmańska jest zablokowana  w miejscu wypadku. Policjanci kierują ruchem przepuszczając samochody wahadłowo. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 16:30.

(kaw, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

7 KOMENTARZE

  1. Jak można winę zwalać na przechodnia? I to jeszcze starszego człowieka? Na prawdę takie rzeczy tytlko w Polsce. Polacy nie mają pojęcia, co to znaczy kultura na drogach… zupełnie…

  2. Ludzie co wy piszecie, jaki ograniczony refleks, co znaczy włażą na jezdnie gdzie im sie podoba?!, kurw… na pasach gdzie prawy pas stoi i puszcza a lewy zapier…. ! Co za idioci kom w ten sposób fakt ze zginał człowiek nie ważne czy 20 czy 90 letni ! No brak słów i do tego debile robiący sobie zdjęcia na tle parawanu policyjnego, za którym trwa akcja ratunkowa, no świat sie kończy, co za znieczulica ……

  3. Zgadzam się z Tobą, że ulica ta jest bardzo ruchliwa i trudno tam przejść. Myślę, że wkrótce zamontowana tam zostanie sygnalizacja świetlna. A do zadań pani „STOP” nie należy przeprowadzanie wszystkich pieszych, a jedynie dzieci zmierzających do lub ze szkoły.

  4. Proszę wziąć pod uwagę że starsi ludzie mają ograniczony refleks, a przede wszystkim psychicznie nie są już tak „szybcy”, zanika im pamięć, przejrzystość umysłowa. A z tego co uczymy na kursie prawa jazdy kierowca musi zachować przy pasach szczególną ostrożność.
    A na Hetmańskiej faktycznie ze światłami jest tragedia.Jedne są na początku, następne dopiero przy Lidl.

  5. Mieszkam na tej ulicy i już niejednokrotnie byłam proszona przez starszych ludzi, aby przeprowadzić ich przez te pasy obok społem…Akurat ten odcinek w mojej opinii jest wyjątkowo niebezpieczny i z tego, co mi wiadomo powinna tam zatrzymywać ruch tzw. stopka, ale póki co widzę tylko, jak się obija i stoi pod budynkiem nie zwracając nawet uwagi na ludzi, którzy nieraz stoją dobre 10 minut żeby przejść na drugą stronę ulicy. Może komentarz nie do końca na temat, ale też powiązany…

  6. Nie wolno oceniać jeżeli się nie widziało całego zdarzenia. Ale już ja wiem jak to wygląda kiedy stary człowiek zostaje potrącony. Włażą na jezdnie gdzie im wygodnie. A jak już na pasach przechodzą to nie patrzą czy coś jedzie czy nie. Ale tak to już jest ze starszymi osobami. Przeżyli tyle lat, że zdaje im się że wolno im wszystko.

  7. a tłum debili robi sobie fotki na tle parawanu z ciałem …. zwątpiłem … PS: policja mogłaby chociaż ruchem samochodów kierować stałem z 20 minut bo 2 drogowców stało i gadało przy radiowozie zamiast coś pożyteczniejszego robić

Comments are closed.