Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Lesku
Reklama

Dramatyczne skutki przelotu awionetki w Smereku w powiecie leskim. Samolot zabił 46-letniego mężczyznę, który stał na łące i obserwował lot kolegi. 

Jak poinformowała nas Katarzyna Fechner z Komendy Powiatowej Policji w Lesku, do tragedii doszło w czwartek ok. godz. 16:20 podczas niskiego przelotu awionetki. 

– 43-letni mieszkaniec województwa łódzkiego, który był pilotem awionetki, podczas wykonywania lotu nad Smerekiem, prawdopodobnie wpadł w dziurę powietrzną. Maszyna nagle i gwałtownie obniżyła swój lot i uderzyła w 46-letniego mieszkańca powiatu leskiego, który w tym czasie stał na łące i obserwował lot kolegi – mówi nam Katarzyna Fechner. 

46-latek zginął na miejscu. Wstępnie wiadomo, że mężczyzna został uderzony kołem awionetki. Pilot był trzeźwy. Ani jemu, ani 12-letniemu chłopcu, który był pasażerem samolotu, nic się nie stało. 

O zdarzeniu została powiadomiona Państwowa Komisja Badań Wypadków Lotniczych. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

  1. A ja słyszałem, że w tym miejscu jest dzikie lądowisko (to jest bardzo blisko drogi i zabudowań więc kto wykonywałby tam niski przelot??), więc to pewnie nie była dziura powietrzna tylko dzikie nielegalne lądowanie.

Comments are closed.