Trenuj i wypoczywaj. Na Nowym Mieście powstał Park Aktywności [ZDJĘCIA]

4
Reklama

Około 150 tysięcy złotych kosztował Park Aktywności, który wybudowano na rzeszowskim osiedlu Nowe Miasto. W Parku znalazły się m.in. siłownie plenerowe i żagle przeciwsłoneczne.

 

Park Aktywności znajduje się przy ul. Popiełuszki, w miejscu, gdzie wcześniej istniał żłobek. Budynek był w złym stanie, więc został wyburzony.

– Później trwały dyskusje, co stworzyć w tym miejscu, ale przeważały głosy mieszkańców, by powstał park, w którym  ludzie starsi mogliby spacerować, odpocząć na ławce, a którego część mogłaby służyć dzieciom i młodzieży – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.  

Inwestycja kosztowała ok. 150 tys. zł. W jej zakres weszła budowa nowych alejek, powstało 13 urządzeń siłowych (siłowni plenerowych), zamontowano żagle przeciwsłoneczne (urządzenia dające cień), ławki, kosze na śmieci. Wykonano nasadzenia 420 roślin, powstał trawnik.

Park zajmuje powierzchnię ok. 2000 m kw. 6 października zostały podpisane końcowe odbiory techniczne.

Oficjalne otwarcie Parku Aktywności nastąpi w piątek 13 października o godzinie 16:00. Pół godziny później w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Podwisłocze 14 odbędzie się spotkanie prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca z mieszkańcami osiedli Nowe Miasto, Mieszka I i Paderewskiego. Tematem będą bieżące sprawy osiedla i projekt przyszłorocznego budżetu Rzeszowa.

(mo)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.