Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Rzeszowscy kierowcy muszą się w niedzielę (17 czerwca) przygotować na utrudnienia. Część ulic będzie częściowo lub całkowicie wyłączona z ruchu.

Utrudnienia w ruchu mają związek z zawodami Triathlon Rzeszów, które odbędą się w niedzielę. Triathlon będzie się z trzech konkurencji – pływania, jazdy na rowerze (dwa dystanse na 25 i 45 km) i biegania.

Trasa rowerowa wytyczona została ulicami miasta. Uczestnicy triathlonu wystartują około godz. 11:00. Wtedy na trasę wyjadą rowerzyści startujący na dłuższym dystansie. Około 11:40 wystartują zawodnicy ścigający się na dystansie krótszym, 25-kilometrowym.

Trasa biegów rowerowych przebiegać będzie tymi samymi ulicami. Start na Żwirowni, skąd rowerzyści pojadą ul. Grabskiego, ul. Kwiatkowskiego, ul. Jana Pawła II, ul. Budziwojską i ul. Podleśną w kierunku Przylasku. Tam zawrócą i tymi samymi ulicami przejadą w kierunku Żwirowni.

Na wysokości Żwirowni zawodnicy pojadą ul. Kwiatkowskiego w kierunku al. Powstańców Warszawy. Na skrzyżowaniu ul. Kwiatkowskiego i al. Powstańców Warszawy skręcą w lewo i przejadą przez most Karpacki prawym pasem ruchu „pod prąd” do ul. Hetmańskiej. Za mostem skręcą w lewo w ul. Hetmańska, a następnie w Żeglarską. Tam na parkingu wyznaczona została strefa zmian i zakończenie trasy rowerowej.

Zawodnicy startujący na dłuższym dystansie – odcinek od skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego z Powstańców Warszawy do nawrotu na ul. Podleśnej przejadą dwukrotnie. 

Fragmenty ulic na trasie rowerowej wyróżnione pogrubionym tekstem będą całkowicie zamknięte dla ruchu od 10:00 do 16:00. – Utrudnienia mogą pojawić się już od godz. 8:00, kiedy rozpocznie się przygotowanie trasy rowerowej – ostrzega Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

Nad bezpieczeństwem uczestników triathlonu oraz innych uczestników ruchu czuwać będą policjanci drogówki z rzeszowskiej komendy. Funkcjonariusze apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie, gdzie będą trwały zawody.

W związku z triathlonem zmieni się rozkład jazdy na kilku liniach autobusowych MPK. Więcej na ten temat – TUTAJ.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.