Reklama

Na wszelkie przypadki przekraczania dozwolonej prędkości zwracają dziś na podkarpackich drogach policjanci. Od dziś kary dla piratów drogowych są znacznie surowsze.

Policja prowadzi na drogach akcję „Prędkość”. Niedostosowanie prędkości do panujących warunków, to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych.

Policyjna akcja prędkość, której celem jest walka z piratami drogowymi, zaczęła się o godz. 10:00 i potrwa do wieczora.

– Kontrole prędkości prowadzone są z wykorzystaniem wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości, a lokalizacja punktów pomiaru prędkości często się zmienia – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Policja przypomina, że od dziś obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierowców, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. To w szczególności kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rażące przekraczaniu dopuszczalnej prędkości czy kierowanie pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień.

Zgodnie z nowymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Następnie zostanie ono przesłane do właściwego starosty, który zatrzyma dokument za pierwszym razem na 3 miesiące.

Więcej o nowych przepisach czytaj TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama