Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Strażacy i policjanci poszukują mężczyzny, który w niedzielny wieczór wypadł ze skutera wodnego na zalewie w poddębickich Strzegocicach.

Do zdarzenia doszło po godz. 18:00. Jak wstępnie ustalili policjanci, dwie osoby pływające na skuterze wpadły do wody. – Kobiecie udało się dotrzeć do brzegu. Trwają poszukiwania mężczyzny – mówi podkom. Dominika Kopeć z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Na miejscu zdarzenia pracują policjanci i strażacy. Ściągnięto dwie grupy płetwonurków z Sanoka i Tarnowa, a także grupę strażaków z Przemyśla, która do poszukiwań wykorzystuje sonar. W akcji pomagają również strażacy-ochotnicy z Łęk Dolnych, Pilzna i Strzegocic. 

Po godz. 21:00 bryg. Jacek Pawłowski, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy, której strażacy także uczestniczą w poszukiwaniach mężczyzny, poinformował nas, że na zalewie pozostali już tylko przemyscy strażacy z sonarem.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Ze względu na porę nocną pozostałe grupy zakończyły działania – przekazał bryg. Pawłowski. Jeżeli nic się nie zmieni, akcja będzie kontynuowana w poniedziałek. O całym zdarzeniu służby powiadomił bezpośredni świadek. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama