Trwa budowa łącznika al. Kopisto z ul. Wierzbową. Mimo protestów mieszkańców

Do końca 2021 roku ma się zakończyć budowa łącznika alei Kopisto z ulicą Wierzbowa. Protesty mieszkańców nic nie dały.

 

Roboty rozpoczęły się w połowie listopada. – Obecnie trwają prace rozbiórkowe, przeróbka sieci podziemnych, porządkowanie terenu z drzew i krzewów – mówi Andrzej Maciejko, p.o. dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Miejscy drogowcy nie przewidują opóźnień realizacji inwestycji, nawet jeśli znów pojawiłyby się jakieś protesty. – Mamy decyzję ZRID z rygorem natychmiastowego wykonania wydaną przez starostę łańcuckiego i na jej mocy powstaje łącznik – podkreśla Maciejko.

Inwestycja ma być gotowa do końca 2021 roku. Miasto twierdzi, że jest niezbędna, aby w tej części miasta usprawnić ruch. Łącznik będzie miał około 700 m długości, 7 m szerokości, 2-metrowe chodniki. Na długości 525 m powstanie ścieżka rowerowa o szerokości 2,7 m. Powstaną także miejsca parkingowe oraz mur oporowy – 322 m.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Inwestycja zakłada także przebudowę skrzyżowania z al. Kopisto, gdzie powstanie pas do włączenia się i wyłączenia z al. Kopisto (200 m). Ponadto, wlot budowanej drogi od strony al. Kopisto zostanie poszerzony do pięciu pasów ruchu.

Od strony ul. Wierzbowej zostanie przebudowane także skrzyżowanie oraz chodniki na odcinku około 160 m. Inwestycję za 7,6 mln zł realizuje Matbud z Boguchwały.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama