Zdjęcie: Jakub Dworak / Rzeszów News

Po trzech sezonach gry w barwach Asseco Resovii Rzeszów z drużyną żegna się Thibault Rossard – poinformował w czwartek rzeszowski klub. 

Francuz jest trzecim graczem, po Dawidzie Dryji i Macieju Masłowskim, którym Asseco Resovia po fatalnym sezonie 2018/2019 (7. miejsce w PlusLidze) w tym tygodniu podziękowała za współpracę. 

Asseco Resovia w oficjalnym komunikacie przypomina, że Thibault Rossard siatkarską karierę rozpoczynał we francuskim Spacer’s de Toulouse, skąd przeniósł się do Arago de Sète. Dobre występy we francuskiej lidze zaowocowały nagrodą dla najlepszego gracza sezonu zasadniczego według L’Equipe i powołaniem do reprezentacji Francji.

W 2016 roku Rossard przeniósł się do Asseco Resovii. „Tibo” w trakcie trzech sezonów spędzonych w barwach rzeszowskiego klubu zagrał w 84 meczach, w których zdobył 1124 punkty.

– Bardzo dziękujemy „Tibo” za godne reprezentowanie naszego klubu w trzech ostatnich sezonach. W Rzeszowie mogliśmy obserwować, jak Tibo się rozwijał zarówno, jako zawodnik, ale także jako człowiek. Jego technika indywidualna, zaangażowanie i determinacja niejednokrotnie poprowadziły nasz zespół do zwycięstwa – mówi cytowany przez klub jego prezes Krzysztof Ignaczak. 

Dodał, że Thibault Rossard „godnie” reprezentował barwy Resovii. „Tibo serdecznie dziękujemy za czas spędzony w Asseco Resovii, oddanie i walkę w barwach naszego klubu. Życzymy powodzenia w dalszej karierze” – podkreślono w komunikacie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama