W konkursie na najpiękniej świątecznie oświetlone miasto w Polsce na etapie regionalnym na Podkarpaciu prowadzi Rzeszów. Na zwycięzców czekają nagrody o wartości 200 tys. zł.

W 7. edycji plebiscytu „Świeć się z Energą” na Podkarpaciu bierze w nim udział jak dotychczas dziewięć miast: Rzeszów, Strzyżów, Mielec, Krosno, Sanok, Przemyśl, Jarosław, Dębica i Tarnobrzeg. W dotychczasowym głosowaniu (stan na 23 grudnia na godz. 22:30) prowadzi stolica Podkarpacia, na którą oddano 486 głosów. Drugi jest Strzyżów (261 głosów), trzeci Mielec (271 głosów). Stawkę zamyka Tarnobrzeg (7 głosów).

Regionalny etap plebiscytu trwa do 11 stycznia. Tego dnia kończy się głosowaniu pierwszego etapu „Świeć się z Energą”. Zwycięzca zostanie ogłoszony 15 stycznia. W nagrodę otrzyma energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł z przeznaczeniem na cele dobroczynne.

15 stycznia rozpocznie się także finałowa część plebiscytu, w którym o tytuł najpiękniej świątecznie oświetlonego miasta w Polsce rywalizować będzie 16 polskich miast – zwycięzców regionalnych. Głosowanie potrwa do 25 stycznia. Dzień później poznamy zwycięzcę, który także otrzyma nagrodę charytatywną, ale już powiększoną do 50 tys. zł.

– Pomimo niezbyt zimowej aury, możemy być pewni, że cała Polska pięknie zaświeci się na święta – uważa Jarosław Kozłowski, koordynator projektu „Świeć Się z Energą”. – W plebiscycie miast prawdziwymi zwycięzcami są dzieci z domów dziecka lub podopieczni innych placówek społecznych z nagrodzonych miast, do których to ostatecznie trafia energooszczędny sprzęt AGD – dodaje Kozłowski.

Głosowanie trwa TUTAJ.

Fotografuj i oznaczaj #SwiecSie

Jak co roku, w ramach „Świeć się z Energą” odbywa się również indywidualny konkurs fotograficzny. Do tej pory, z województwa podkarpackiego zgłosiło się do niego 20 autorów, którzy starali się w pełnych światła kadrach uwiecznić magię świąt w swoich domach, ogrodach czy w miejskim plenerze.

Najlepsze ujęcie ma już ponad 6000 głosów poparcia i szansę na nagrodę regionalną, czyli wodo i mrozoodporny aparat Olympus oraz awans do ogólnopolskiego finału. Czyja praca zdobędzie uznanie jury?

– Nie ma jednego, sprawdzonego przepisu na udane zdjęcie. Zachęcam do tego, aby tą gwiazdkową aurą się bawić i z nią eksperymentować. Święta każdego mogą w inny sposób inspirować. Zaufajmy zatem swojej intuicji i wewnętrznej wrażliwości i przenieśmy je na fotograficzną kompozycję – radzi Lidia Popiel, fotografka, wykładowczyni w Warszawskiej Szkole Filmowej, przewodnicząca jury.

W rozświetlonych zmaganiach każdy może wziąć udział – niezależnie od tego, czy robi zdjęcia profesjonalną lustrzanką, czy smartphonem. Liczy się wyobraźnia i kreatywne podejście do tematu. Pozytywną, świąteczną energię i jej blask, pokazać można na wiele sposobów.

Advertisement

Na przesyłanie swoich zgłoszeń jest czas do 6 stycznia, z kolei do 11 stycznia można zachęcać swoich znajomych do oddawania głosów w regionalnym etapie zabawy. Internauci oraz jurorzy wybiorą po 10 zwycięzców z każdego województwa, którzy powalczą w ogólnopolskim finale.

Do wygrania warsztaty fotograficzne z Lidią Popiel, aparaty fotograficzne Olympus OM-D E-M10 (najlepszy kompaktowy aparat systemowy w konkursie EISA 2014-2015) oraz bony na zakupy w sklepie internetowym sklep.energa.pl.

Konkurs trwa TUTAJ.

Szanse na nagrody mają także miłośnicy fotografowania telefonami komórkowymi. Wystarczy oznaczyć #SwiecSie swoje zdjęcie w mediach społecznościowych. Szczegóły na temat zabawy na Facebooku, Instagramie i w serwisie SwiecSie.pl

„Świeć się Galerio”

Równolegle do plebiscytu miast i konkursu foto, rozgrywany jest konkurs na najpiękniej świątecznie udekorowaną galerię handlową w Polsce. Bierze w nim udział już kilkadziesiąt obiektów, jednak kandydatury można jeszcze zgłaszać do 6 stycznia. Z Podkarpacia jest 3 reprezentantów: Galeria Rzeszów,  Galeria Nowy Świat i Galeria Millenium Hall. Prowadzi Galeria Rzeszów – 29 głosów.

W trwającym do 11 stycznia głosowaniu wyłonionych zostanie 16 galerii, „mistrzów regionu”, które następnie powalczą w ogólnopolskim finale. Zwycięzca nagrodzony zostanie wizytą niepowtarzalnej atrakcji dla dzieci – mobilnego centrum nauki Planety Energii.

W edukacyjnej atrakcji przygotowanej przez Grupę Energa i Tomasza Rożka, pod okiem energetycznych ekspertów najmłodsi będą mogli m.in. dowiedzieć się, jak powstaje prąd i poznać fascynujący świat energii wokół nas.

Głosowanie trwa TUTAJ.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama