Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

Chętni do rozpoczęcia służby w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej mogą się zgłaszać do rekruterów Wojsk Obrony Terytorialnej lub Wojskowych Komend Uzupełnień.

Jak poinformował kpt. Witold Sura, rzecznik podkarpackich terytorialsów, szkolenie podstawowe i wyrównawcze rozpocznie się 23 kwietnia i 7 maja. Chętnych do pododdziałów 3. Podkarpackiej Brygady OT jest coraz więcej. 

Ochotnicy przed rozpoczęciem szkolenia mogą udać się do najbliższej Wojskowej Komendy Uzupełnień, by złożyć wniosek o powołanie do służby lub skorzystać ze znacznie łatwiejszej formy – nawiązanie kontaktu z rekruterem ze swojego powiatu.

Kontakt do rekrutera można odszukać na stronie www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl. 23 kwietnia i 7 maja rozpocznie się 16-dniowe szkolenie podstawowe dla kandydatów, którzy do tej pory nie mieli styczności z wojskiem.

– Zajęcia będą prowadzone systemem ciągłym. W tym samym dniu 8-dniowe szkolenie wyrównawcze rozpoczną też żołnierze rezerwy. Ćwiczenia zakończą się uroczystą przysięgą wojskową 22 maja – przekazuje kpt. Witold Sura. 

O powołanie do Wojska Polskiego może ubiegać się osoba, która ukończyła 18 lat, posiada obywatelstwo polskie, nie była karana za przestępstwa umyślne, posiada dobrą sprawność psychofizyczną, nie pełni innego rodzaju służby wojskowej i nie posiada przydziału kryzysowego.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi sześć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu, Sanoku oraz w Przemyślu.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama