Na budowie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce nerwowe odliczanie czasu. Inwestycja ma być zakończona do 19 grudnia.

[Not a valid template]

 

Nasz Czytelnik internauta „Pisul Maximus” przesłał nam zdjęcia, które zrobił w środę na placu budowy.

„Budynek nabiera ładnych kształtów. Warto dodać, że mimo święta państwowego 11 listopada prace trwają cały czas. I nawet w deszczu pracują. Prawdopodobnie wykonawca wie jak mało czasu zostało” – napisał „Pisul Maximus”.

W środę na Centrum Wystawienniczo-Kongresowym z okazji Święta Niepodległości zostały powieszone flagi państwowe. Na placu budowy trwa obecnie szklenie kopuły części wystawienniczej CWK.

Cała inwestycja ma być gotowa do 19 grudnia. Czasu jest bardzo mało i nie wiadomo, czy termin ten zostanie dotrzymany, co grozi utratą unijnego dofinansowania (ok. 60 mln zł).

Budowa CWK kosztuje ok. 135 mln zł. Inwestycję realizuje konsorcjum firm Best Construction i Karpat Bud, z którymi Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego co chwilę miała problemy, m.in. dotyczące projektu.

W części wystawienniczej, po zaszkleniu obiektu, pozostanie wykończenie wnętrz. Te prace trwają już w części kongresowej.

CWK w Jasionce ma mieć powierzchnię ponad 27 tys. m². Część kongresowa przypominać będzie bryłę odwróconego stożka. Będą tam m.in. dwie sale konferencyjne, restauracja z zapleczem kuchennym, sala bankietowa i kongresowa.

W części wystawienniczej ma być przestrzeń wystawowa o powierzchni ponad 7,5 tys. m².

CWK ma być miejscem, w którym odbywałyby się międzynarodowe konferencje. W założeniu powstanie w nim „Centrum Nauki – Łukasiewicz”, czyli interaktywny, multimedialny ośrodek naukowo-edukacyjny, a także biura United Nations Global Compact, którego specjalizacją mają być działania związane z przygotowaniem i realizacją Strategii Karpackiej.

CWK ma być magnesem do ściągania inwestorów, bo jest ulokowane w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama